abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1978 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    25.3.2008 14:06 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    Tohle je snad ještě horší. Jednání firmy Gopas hodnotím jako hodně hnusný podraz, doufám, že si to čtenáři uvědomí a firma na tuto akci ve výsledku doplatí (pokud tedy nejsou správné mé paranoidní vize a nedostali za to od Microsoftu štědře zaplaceno).
    25.3.2008 14:11 Ignor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    Docela by mě zajímalo na jakém displeji může vypadat takhle vyhlazené písmo dobře.

    Mimochodem to je hrůza, že jméno autora zápisku nemá v rozvržení stránky pevné místo, přijde mi to jako důležitá informace a vždycky to musím hledat (nestačí kouknout a vidět :-D).
    25.3.2008 14:32 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    Na mém displeji se 125 DPI je to to nejčitelnější možné. ;-)
    25.3.2008 14:20 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    smutné
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    25.3.2008 14:34 pic | skóre: 30 | blog: Perdido_Street_Station
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    a jak to dopadne?
    25.3.2008 14:35 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    Nejedná se o žádnou změnu v postoji AbcLinuxu (nebo jeho provozovatele, tj. fy. Stickfish) k reklamám od MS. Stále platí, že takové reklamy nepřijímáme a mediální agentura, která prostor na portálu nabízí, má instrukce takové nabídky rovnou odmítat.

    V tomto případě chtěl zadavatel, abychom propagovali IT konferenci. Bohužel se po dodání materiálů (což bylo těsně před dohodnutým nasazením na webu, tj. příliš pozdě na dohadování) ukázalo, že banner vypadá jako reklama na programy MS a PR článek jako microsoftí akce. Dokonce bylo původně v titulku článku "GOPAS a Microsoft: blabla..." -- část před dvojtečkou jsem ve vydané verzi vynechal...

    Je to tedy naše blbost a bylo nám jasné, že se dříve či později někdo ze čtenářů ozve. Nicméně doufáme, že to vidíte podobně jako my: prostě jsme si naběhli. Vizte také diskuzi pod sobotním shrnutím událostí.
    xxx avatar 25.3.2008 14:45 xxx | skóre: 42 | blog: Na Kafíčko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho

    Tady je to jeste dobry s tou reklamaou na konferenci. Nejhorsi je, ze bezi v radiu a ve stylu jako by byla zmerena na propagaci nejaky cocacoly. Takze jestli chcete byt in a dozvedet se neco novejch cool technologiich tak pojdte na konfosku (opravdu v ty reklama je "konfosku")...

    Radsi jsem kvuli tomu vypnul radio.

    Please rise for the Futurama theme song.
    25.3.2008 14:53 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    (opravdu v ty reklama je "konfosku")
    Co bys chtěl... ten spot určitě připravila nějaká píjár agoška... (aneb "rajfkou" a "komerčkou" to nekončí).
    xxx avatar 25.3.2008 15:28 xxx | skóre: 42 | blog: Na Kafíčko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    Jeste jsem zapomel, ze to neni obycejna konfoska, ale "vychytana konfoska" :-)
    Please rise for the Futurama theme song.
    26.3.2008 15:34 jozka | skóre: 19 | blog: jozkovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    Abych se priznal. tak jsem tohle vlakno nechapal, ale ted jsem si pustil Beat a uz teda taky vim. Jen by mne zajimala na kterou cilovou skupinu kreativci mirej. Zajiste nikoli na zrale muze s obrovskymi penisy :-)
    unknown_ avatar 25.3.2008 14:54 unknown_ | skóre: 30 | blog: blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    Hm, zrovna sem o tom chtěl napsat. Je to smutný.
    25.3.2008 16:25 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    Příště vytípni jenom ten banner, protože já nejdřív srovnával texty zpráviček, zda v nich nebyla provedena nějaká změna. Navíc jsi se mě mohl zeptat sám ;-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    25.3.2008 16:40 Käyttäjä 11133 | skóre: 58 | blog: Ajattelee menneisyyttä
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    Taky jsem nejdřív čučel na text :-)
    25.3.2008 19:50 laco
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    Taky. Reklam, týkajících se MS si moc nevšímám.
    25.3.2008 20:19 end
    Rozbalit Rozbalit vše možno blbí zamestananci
    Asi maju takych blbcou vo firme, ze nevedia ani rozoznat Windows od Unixov. (Samozrejme iba ak im niekto na tych unixovych strojoch nastavi v crone pravidelny reboot, aby nepoznali rozdiel, teda aby nepoznali, ze nepracuju na svojej oblubenej platforme :D )
    25.3.2008 20:22 end
    Rozbalit Rozbalit vše Re: možno blbí zamestananci
    samozrejme som myslel zamestnancov firmy Gopas (aby to nahodou niekto nepochopil, ze nadavam na abclinux, to iste nie)
    Dalibor Smolík avatar 26.3.2008 01:16 Dalibor Smolík | skóre: 54 | blog: Postrehy_ze_zivota | 50°5'31.93"N,14°19'35.51"E
    Rozbalit Rozbalit vše Re: možno blbí zamestananci
    Asi maju takych blbcou vo firme, ze nevedia ani rozoznat Windows od Unixov.
    Hodinky jako holinky, obojí se natahuje .. :-)
    Rozdíly v řeči a ve zvyklostech neznamenají vůbec nic, budeme-li mít stejné cíle a otevřená srdce.
    25.3.2008 21:30 Leoš Literák | skóre: 74 | blog: LL | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    Vyhodte microsoft oknem, posle za vami gopas ..
    Zakladatel tohoto portálu. Twitter, LinkedIn, blog, StackOverflow
    25.3.2008 21:32 xm | skóre: 36 | blog: Osvobozený blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    Je to smutné, takovéhle podrazácké jednání firmy Gopaz (respektive Microsoftu, který se za tu firmu schovává) by mělo být nějak pozásluze potrestáno. Jenže jak?
    Svoboda je tím nejdůležitějším, co máme. Nenechte se o ní připravit, podporujte Pirátskou stranu!
    25.3.2008 21:32 xm | skóre: 36 | blog: Osvobozený blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    s/Gopaz/Gopas/
    Svoboda je tím nejdůležitějším, co máme. Nenechte se o ní připravit, podporujte Pirátskou stranu!
    pol128 avatar 25.3.2008 22:21 pol128 | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    nerád, ale Block Images from This Server...
    25.3.2008 23:05 Milan Horák | skóre: 24 | blog: strange blog | Havlíčkův Brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    Radikále :-P

    To já mám ABC jako jediný server v AdBlocku ve whitelistu a kvůli tomuhle to měnit nehodlám.
    Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. Ale ten pocit ... ;o)
    26.3.2008 08:08 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    No, když mu nevadí kvůli jednomu banneru přijít o všechny obrázky, dobře mu tak, ne? ;-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    26.3.2008 10:55 Milan Horák | skóre: 24 | blog: strange blog | Havlíčkův Brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    Dobře mu tak, pacholkovi jednomu :-D
    Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. Ale ten pocit ... ;o)
    pol128 avatar 26.3.2008 11:24 pol128 | skóre: 18
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    akoby som to jednoducho: pravý klik na reklamu a z menu vybrať Block Images from This Server (seamonkey). vo ff je tam namiesto This Server názov servera.
    frEon avatar 26.3.2008 01:12 frEon | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    take z te reklamy nejsem nadseny. to co mikrosoft s gopasem vyvadeji je vysmech.
    Talking about music is like dancing to architecture.
    27.3.2008 19:15 bhy | skóre: 36 | blog: bhyblog | brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    Dokdy se tu ona reklama bude objevovat?
    27.3.2008 20:30 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tabu prolomeno... Doufám, že ne nadlouho
    Pánové docela mě překvapujete M$ nemám rád a jako trubka jsem několikrát četl text a stále ne a ne pochopit co se Vám nelíbí než mi došlo že můj "oční filtr" automaticky vynechává reklamy na M$ produkty ;-) . Naporgramování ignorování reklam mi nedělá problémy jen se s tím občas sveze i něco nezávadného.

    přeji příjemný den

    Petr

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.