abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1957 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    David Heidelberg avatar 21.10.2009 00:32 David Heidelberg | skóre: 46 | blog: blog_
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Mám pocit, že v ten moment, kdy se připojí b zařízení, celý router jde s rychlostí dolů a pokud ne, tak nejméně pokud posílá/příjmá b klient pakety...
    21.10.2009 12:07 rubicon
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!

    Vysvětlení je například zde. Článek je poněkud dlouhý, tak pro netrpělivé odkazuji přímo na obrázek 2, obrázek 4 a poslední odstavec.

    22.10.2009 16:15 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Díky! Už tuším, o co že se jedná.
    21.10.2009 01:11 pacholeq | blog: odpor_je_marny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    g pouziva jinou modulaci nez b.v b/g to zavisi od povolenych data rates do 11Mbps beckova modulace dsss a vys je geckova ofdm. pri kombinaci to jaksi zvysuje rezii routeru a jednotlivi b/g klienti museji cekat na 'cisto ve vzduchu'
    21.10.2009 01:57 pacholeq | blog: odpor_je_marny
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    tu dsss modulaci u becka vyvinula armada puvodne aby mohli predavat zpravu aniz by je odposlouchaval nepritel , vubec se nehodi pro bezne ucely. ofdm je zcela nekde jinde a admin jedna spravne.
    21.10.2009 03:21 wifinista | skóre: 25 | blog: Nesmyslný Svět | Drozdov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Nedivím se, že admin nechce mít v síti bordel, když by fungoval na 802.11bg celá síť na AP se výrazně zpomalí a co hůř, ačkoliv by to tak býti nemělo, je nejedno zařízení, které s 802.11bg může mít nemalé problémy, čímž by si způsobil nedostupnost některym jinym uživatelům.
    Umět dobře pracovat s PC vůbec neznamená umět dobře vytvářet makra v Microsoft Office
    21.10.2009 08:56 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    BLOCKQUOTE!!!!!
    Quando omni flunkus moritati
    21.10.2009 09:12 kkaarreell | skóre: 6 | blog: perkele
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Proc? Nectes maily v muttu? ;-)
    21.10.2009 09:52 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Zrovna u mailů jsem spíš pro element pre.
    21.10.2009 10:25 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Příloha:
    A jak to dopadne, je vidět v příloze.

    Taky nepovažuju za nutné posílat formátované e-maily v HTML, ale když už je vkládám někam na web, tak pro pre není důvod.
    Quando omni flunkus moritati
    21.10.2009 10:27 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Což je spíš problém zdejšího stylu, který neříká to nic o tom, zda si maily prohlížet se zachováním formátování a s neproporcionálním fontem nebo je nechat "outlookizovat".
    21.10.2009 12:31 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Vzhledem k tomu, že ten mail je to obalený do tagu <pre> - předformátovaný text - tak se těžko něco bude outlookizovat, ať už to znamená cokoliv.
    Quando omni flunkus moritati
    21.10.2009 12:58 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Takže jsem to pochopil špatně. Myslel jsem, že chcete použít blockquote místo pre. Jestli jate navrhoval blockquote a do něj vnořený pre, tak proti tomu nic nemám.
    21.10.2009 20:42 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Myslel jsem, že chcete použít blockquote místo pre
    Přesně tak. Ale je pravda, že formátování by se tím docela rozhodilo.
    Jestli jate navrhoval blockquote a do něj vnořený pre, tak proti tomu nic nemám.
    To mě nenapadlo, ale řešilo by to oba problémy (text mimo obrazovku i formátování)
    Quando omni flunkus moritati
    21.10.2009 23:07 Filip Jirsák | skóre: 67 | blog: Fa & Bi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Text mimo obrazovku by to nevyřešilo. <pre> je určeno opravdu jen pro případy, kdy jsou důležité konce řádků, a to u e-mailu nejsou, to je normální formátovaný text. Samozřejmě můžete ten formátovaný text „zobrazit“ tak, jak se e-maily zobrazovaly na textových terminálech – ale do blohu nebo článku to není zrovna nejšťastnější způsob formátování.
    21.10.2009 23:48 Michal Kubeček | skóre: 71 | Luštěnice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Rozhodně šťastnější než zlikvidovat formátování úplně a nasadit tomu korunu proporcionálním fontem.
    21.10.2009 10:46 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    moc práce s formátováním. Už se mi chtělo spát. :P
    21.10.2009 09:09 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Ono muze byt OFDM naktrasne lepsejsi nez DSSS ale podivejte se na to v realu. Ap mi v B/G rezimu proste nechodi, je to zaruseny a pomaly, v V jede uplne v pohode.

    G je mnohem narocnejsi na cistotu vzduchu.
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    xxx avatar 21.10.2009 09:22 xxx | skóre: 42 | blog: Na Kafíčko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    U nas na FELu Eduroam zvlada b i g. Podle vyse diskutujicich by to melo byt nemozne. Nicmene ono se na interoperabilitu b/g myslelo.
    Please rise for the Futurama theme song.
    21.10.2009 09:35 kkaarreell | skóre: 6 | blog: perkele
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Oni netvrdi, ze je to nemozne, nybrz ze se tim sit vyrazne zpomali a snizi se jeji dostupnost. Opravdu jsi cetl stejnou diskuzi?
    21.10.2009 09:38 David Jaša | skóre: 44 | blog: Dejvův blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Právě. A umí to i všechna ostatní AP okolo, kromě těch v knihovně. Kdyby aspoň nechali funkční ethernet, ale ten s posílením AP a přepnutím do čistého g zrušili. :-/
    21.10.2009 09:44 Mige_Amour | skóre: 12 | Benešov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Proto taky ten Eduroam vypadá, tak jak vypadá :D
    21.10.2009 11:50 kavol | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    bez ohledu na povídání o rychlosti, mě fascinuje, že hardware, který nepodporuje teprv šest let starý standard (což neznamená šest let komerční dostupnosti v lowend zařízeních!), je označen za archaický ... zvláště ze strany školy, která dle mých informací používala i486 ještě po roce 2000, což je nějakých bratru 11 let po uvedení na trh ...
    21.10.2009 17:15 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Na mý základce byla minimálně do roku 2002 síť černozelených consulů :-).
    belisarivs avatar 21.10.2009 13:02 belisarivs | skóre: 22 | blog: Psychobláboly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Tak proto se ve škole nedostanu na net?!
    Uz asi blbnu. Ja cetl: "Tak proto se ve školce nedostanu na net?!"
    IRC is just multiplayer notepad.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.