Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Spolek vpsFree.cz vydal statistiky týkající se distribucí nasazených na serverech členů. V dlouhodobém pohledu je zřejmé, že většina uživatelů z původního CentOS přechází na Rocky Linux. Pozoruhodný je také nárůst obliby distribuce NixOS, která dnes zaujímá třetí místo po Debianu a Ubuntu.
Google minulý týden představil Material 3 Expressive, tj. novou verzi svého designového jazyka Material Design pro Android 16 a Wear OS 6.
Byl vydán Debian 12.11, tj. jedenáctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Makepad dospěl do verze 1.0 (𝕏). Jedná se o multiplatformní open source UI framework pro Rust napsaný v Rustu.
Nestačím zírat:
Date: Tue, 20 Oct 2009 16:53:15 +0200 (CEST) From: d.h., admin, kterému jsem reportoval problém To: já Subject: Re: 802.11b (fwd) Dobry den, prikladam odpoved a typ AP v KICu. zdravi d.h. ---------- Forwarded message ---------- Date: Mon, 19 Oct 2009 17:16:44 +0200 From: pk, admin zodpovědný za APčka To: d.h. Subject: Re: 802.11b d.h. wrote: > Dobry den, > zjistili jsme, ze WiFi sit v KICu pracuje vyhradne v modu 802.11g. Ano, pokud je mi znamo, vsechna APcka jsou nastavena pouze do G modu. > Studenti, kteri maji zarizeni specifikace 802.11b rikaji, ze se v jinych > castech arealu FASTu bezne k WiFi pripoji. > Pravdepodobne jde o lokalni prvky mistnich ustavu. > Podle datasheetu k HP ProCurve Wireless AP 420 by tam melo jit nastavit > tri mody 802.11g, 802.11b a 802.11b/g. Mohl byste tam nastavit podporu b/g? > Po pripojeni zarizeni pracujici v modu B shodi cely prvek do pomalejsiho rezimu, proto nejsou tato archaicka zarizeni podporovana. pk
Jak je to s tím posledním, vytučněným argumentem, je to pouhá urban legend, nebo se to zakládá na faktech? Rád bych to dotyčnému omlátil o hlavu, ale k tomu ho potřebuju "umlátit papírem"...
PS: reakční doba pana pk činila 18 dní... Holt se škola chová jako jakýkoliv jiný úřad, přestože to úřad není. :-S
Tiskni
Sdílej:
Vysvětlení je například zde. Článek je poněkud dlouhý, tak pro netrpělivé odkazuji přímo na obrázek 2, obrázek 4 a poslední odstavec.
pre
.
blockquote
místo pre
. Jestli jate navrhoval blockquote
a do něj vnořený pre
, tak proti tomu nic nemám.
Myslel jsem, že chcete použít blockquote místo prePřesně tak. Ale je pravda, že formátování by se tím docela rozhodilo.
Jestli jate navrhoval blockquote a do něj vnořený pre, tak proti tomu nic nemám.To mě nenapadlo, ale řešilo by to oba problémy (text mimo obrazovku i formátování)
<pre>
je určeno opravdu jen pro případy, kdy jsou důležité konce řádků, a to u e-mailu nejsou, to je normální formátovaný text. Samozřejmě můžete ten formátovaný text „zobrazit“ tak, jak se e-maily zobrazovaly na textových terminálech – ale do blohu nebo článku to není zrovna nejšťastnější způsob formátování.