Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Ty blaho, takovou ucast bych necekal:-O To slo cely Brno, ne?:) Na jednej muzejni noci jsem byl a bylo to super, pokud si vzpominam, nastesti nebylo tolik lidi, tak se to dalo.
Skvělá akce. Letos jsem si naplánoval Wannieck Gallery. Komentovaná prohlídka s uměleckým ředitelem Richardem Adamem byla dokonalá. Galerii určitě navštívím nejenom o Muzejní noci.
Galerii jsem objevil také na Facebooku. Byl v ní vystaven také obraz tučňáka.
Taky jsem byl, i když jsem toho kromě technického muzea moc nestihl...
na muzejní noci jsem nebyl jelikož se mnou lomcuje kašlík a chřipajzna doufám že ne mexická. Ale technické muzeum v Brně navštěvuju obvykle tak jednou ročně velice rád. Kdo tam byl tak jistě pochopí proč když napíšu že jsem hodinář a mechanik.
Zažil jsem dvakrát muzejní noc v Praze a již nikdy více. Lidí tolik že jsem kromě nich snad nic neviděl. To si člověk raději koupí vstupenku a zajde do muzea v normální dny. První muzejní noc (tuším tři roky zpět) ještě ušla ale na druhé noci (o rok později) bylo zhruba 5x tolik lidí. Vypravované autobusy ani zdaleka nepojaly lidi. Ze zastávky odvezli stěží desetinu cestujících ač ti venku pomáhali zavírat dveře autobusu. A v muzeích to vypadalo na chlup stejně. A když vidím ty davy na Tvých fotkách... Brno je evidentně dost podobný případ.
btw: Ten nízkopodlažní autobus není jenom muzejní kousek ale také jediný existující prototyp typu který se nikdy nezačal vyrábět. Konstrukčně je mnohem zajímavější než svým věkem.
Tak pokud je vaším cílem podívat zdarma do muzea tak nevím nevím Jde spíš o tu atmosféru ne?
Letošní Muzejní noc byla výborná. Byl jsem zase v Moravském zemském muzeu (už potřetí ), ale porpvé úplůně nahoře, podívat se na historii Moravy. A pak v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné, na přednášce Jirky Duška (ředitele Hvězdárny Mikuláše Koperníka) na téma "Jak to dělají kosmonauti" a na představení divadla Radost a dvou stepařek. Pak jsem chtěl jít ještě na Hvězdárnu, ale tam bylo tolik lidí, že jsem to vzdal a šel domů.
Asi nejlepší z letošní noci byla akce, na které jsem nebyl a která nebyla ani v porgramu uvedená. A to dlažební kostky na Husově:
Tiskni
Sdílej: