Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Včera proběhl první z řady ohňostrojů letošní přehlídky Ignis Brunensis. Tradiční bylo místo konání Nové Sady i tvůrčí skupina Theatrum Pyroboli.
Byl jsem na zahajovacím ohňostroji podruhé a docela jsem si ho oblíbil, přestože je oproti soutěžním představením kratší. Odpalování totiž probíhá z Denisových sadů pod Petrovem, kde je oproti publiku o pár desítek metrů výše a diváci jsou tak k vlastnímu ohňostroji nejblíže, jak to jen jde. Díky tomu pak stačí k ozvučení pár silnějších repráků, nikdo se netlačí, protože dobře vidí všichni, kteří se nepostavili přímo pod některou z lamp, na dobrý výhled stačí přijít asi půl minuty před zahájením a ohňostroj je schopen vyplnit celé zorné pole.
Letos měli organizátoři štěstí, přestože to v Brně vypadalo jen několik hodin před akcí takto:
byla noc úplně jasná a vál slabý SZ vánek, který odfukoval kouř pryč, takže se v něm rachejtle "netopily" - vizte pár snímků prostřední části a cesty zpátky.
PS: hledám nějakou webovou galerku - službu. Ideálně takovou, aby uměla řazení podle tagů, uživatelsky přívětivé procházení alb (tzn. ne nějaký miniodkaz na další, který je u každé fotky někde jinde), standardní rozměr delší strany defaultní velikosti fotky okolo 1000 px a hromadné nahrávadlo... Poradíte?
Tiskni
Sdílej:
Tak u Picasy se přeci jen dá nahoře vpravo měnit velikost náhledů, ta největší už je o chlup větší, než poštovní známka. A o dost větší ve srovnání s Facebookem.