Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Včera proběhl první z řady ohňostrojů letošní přehlídky Ignis Brunensis. Tradiční bylo místo konání Nové Sady i tvůrčí skupina Theatrum Pyroboli.
Byl jsem na zahajovacím ohňostroji podruhé a docela jsem si ho oblíbil, přestože je oproti soutěžním představením kratší. Odpalování totiž probíhá z Denisových sadů pod Petrovem, kde je oproti publiku o pár desítek metrů výše a diváci jsou tak k vlastnímu ohňostroji nejblíže, jak to jen jde. Díky tomu pak stačí k ozvučení pár silnějších repráků, nikdo se netlačí, protože dobře vidí všichni, kteří se nepostavili přímo pod některou z lamp, na dobrý výhled stačí přijít asi půl minuty před zahájením a ohňostroj je schopen vyplnit celé zorné pole.
Letos měli organizátoři štěstí, přestože to v Brně vypadalo jen několik hodin před akcí takto:
byla noc úplně jasná a vál slabý SZ vánek, který odfukoval kouř pryč, takže se v něm rachejtle "netopily" - vizte pár snímků prostřední části a cesty zpátky.
PS: hledám nějakou webovou galerku - službu. Ideálně takovou, aby uměla řazení podle tagů, uživatelsky přívětivé procházení alb (tzn. ne nějaký miniodkaz na další, který je u každé fotky někde jinde), standardní rozměr delší strany defaultní velikosti fotky okolo 1000 px a hromadné nahrávadlo... Poradíte?
Tiskni
Sdílej:
Tak u Picasy se přeci jen dá nahoře vpravo měnit velikost náhledů, ta největší už je o chlup větší, než poštovní známka. A o dost větší ve srovnání s Facebookem.