Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Existuje 10 druhů lidí - ti, kteří rozumí binárnímu kódu a ti, kteří ne.
Tedy ne já, ale po dlouhé době jsem se rozhodl k razatní změně svého GUI. Zčernal tedy můj KDE. Předcházel tomu kompletní reinstall systému z 64bitového ArchLinuxu na 32bitový. Proč? Štvaly mně neustálé problémy s během 32 bitových aplikací, které neměly variantu pro mou platformu.
Po kompletní přeinstalaci a obnovení dat ze zálohy (ehm, tedy spíše přimountování /home disku) následovala instalace balíčků s kurzory, dekoracemi a ikonami. Napadlo mě, že bych se mohl poohlédnout po něčem novém - a pokud možno tmavém. Přeci jen ve tmavém prostředí jsem většinu dne, tak mi nemusí displej zářit :).
Obhlídka KDE-Look nesla své ovoce. Skutečně jsem si vybral:
To vše se mi zobrazuje v QT i GTK aplikacích pomocí gtk-qt-engine.
Oproti původnímu světlému tématu je to velká změna. Holt, změna je život :)
Tiskni
Sdílej:
Předcházel tomu kompletní reinstall systému z 64bitového ArchLinuxu na 32bitový. Proč? Štvaly mně neustálé problémy s během 32 bitových aplikací, které neměly variantu pro mou platformu.Nebude to spíš distribucí?
Arch se snaží být čistě 64b a na podporu 32 bitových aplikací se kašle - udělej si sám...ajaj, to sou zase kecy..... Arch64 Install bundled 32bit system
U ostatních distribucí to tak hladké není
A kolik jste jich zkoušel?
nechapem uchylku ludi, ktory to zacinaju pouzivat, sive pismo na sivom podklade s ciernym pozadimMně se tmavé barvy líbí a rozhodně ne proto, že bych chtěl být součástí nějaké underground party, ale je to o poznání méně ostré na oči. Nechápu, proč by bílý vzhled měl být považován za lepší než černý.