Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jsem na tom podobně. Prostřední tlačítko myší a z klávesnice vim-like, pokd to jde. Jen se mi nelíbí, že prostřední tlačítko myši nefunguje všude a je to takové nejisté občas, když nevím, co mám označené.
Nebo mám označený text a chci ho dát vyhledávat, ale někdo chytrý předvyplnil vyhledávací boxík textem „Search Here!“, který musím první označit a smazat. No a teď jsem ztratil původně označený text. Řešení je do toho boxíku vykreslit tlačítko, které jedním kliknutím smaže celý obsah, jenže takové tlačítko není všude.
Jen se mi nelíbí, že prostřední tlačítko myši nefunguje všudePříkladem takových aplikací jsou OO nebo gedit, kde to funguje tak divně (vložit lze jen text krátce po vybrání) a já z toho rostu. Je to bug nebo feature?
No a teď jsem ztratil původně označený text. Řešení je do toho boxíku vykreslit tlačítko, které jedním kliknutím smaže celý obsah, jenže takové tlačítko není všude.Nebo používat správce schránky s historií.
Tak o Ctrl+Ins teda slyším poprvé.. ale je to docela zajímavý, asi to zkusím začít používat.
Kdysi jsem raději používal Ins a Del, teď už radši C, X, V, protože Ins a Del už spousta programů a prostředí nezná.+1, velmi rád bych zahlasoval "Používám výhradně (Ctrl+Ins)", ale prostě nemůžu, protože některé zkriplené aplikace na to nereagují, já nevim, kterej exot to vymyslel, že se musí všechno do puntíku zkopírovat z Woken, kde vládne Ctrl+písmeno
Ctrl+C/V
a ačkoliv znám i význam X
, tak místo toho používám Shift+Delete
a Shift+Insert
, ačkoliv bych Ctrl+X
byl schopen použít jednou rukou a asi i rychleji. Sám nevím proč. Měnit to už ale nebudu. Taky mě to sere. Konkrétně v KDE4 Kate...
U neformátovaného textu to tak může fungovat, třeba u obrázků těžko.Tak zrovna Clipman z Xfce umí i ty obrázky (a možná i něco dalšího).
Vždycky jsem měl za to, že vim je o tom jak efektivně pracovat aniž by člověk musel sundat ruce z klávesnice.Jenže on to Martin (nebo i někdo další) nepsal z náboženského popudu, ale z praktického. Takže, jestliže pokud jde efektivně pracovat s vimem z klávesnice, a ještě efektivněji v kombinaci s myší, proč nevybrat tu možnost s občasným sáhnutím na myš.
>... a jeÅ¡tÄ› efektivnÄ›ji v kombinaci s myšà tomu prece sam neveris...Jistěže ano. Mimochodem, nemáš nějaký rozbitý systém, nejspíš něco předpotopního, co si neporadí s UTF-8.
to je fakt neuveritelny nektery lidi tady. Nejenom ze neznaji zakladni pravidla slusnyho chovani (diakritika se nepouziva pokud nemam justotu ze ju druha strana zobrazi spravne), ale jeste budou poucovat... :(:D :D :D
Nějak mi nejde do hlavy, jak někdo může zmiňovat v jedné větě "označit myší" a vim...Nemůžu si pomoct, ale já v Martinově příspěvku vidím věty dvě.
the advantage of the alternative keys is that the fingers can stay close to the arrow and selection keys when you are editing a large body of textto je sice hezky, ale sipky jsou prilis daleko od pismenek na to, aby se daly pohodlne pouzivat...
Ctrl+C
, Ctrl+X
a Shift+Ins
(a ještě divnější je, že kolegům radím Ctrl+V
Tiskni
Sdílej: