Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Jak dopadl a proběhl update na Mandriva 2005 LE...
Jak proběhl update? No, celkem hladce. Ale jako obvykle jsem na první pohled uviděl problémy a chyby. Vše zde napsané se vztahuje ke KDE.
Písmo Sans updatované Mandrivou nyní nepodporuje české znaky, a tak jsem musel switchnout na Tahoma. Přes logo hvězdy na Kickeru je nyní nevkusný nápis Nabídka.
"Tlačítka s aplikací", nebo-li zástupci napravo od kickeru byli vyresetování na defaultní stav, takže jsem tam musel vrátit své původní. Také byly rozházeny asociace souborů.
Ze všech těch negativ je nejhorší ten nápis Nabídka - to je opravdu hnus.
Na první pohled je rychlejší renderování 2D - je to obzvlášť znát na Firefoxu. Pravděpodobně to bude updatovaným X.org.
HardDrake je podstatně vylepšený - správně identifikuje mojí grafickou kartu (GeForce 6800 Ultra), nyní ukazuje i řadiče FireWire a přitomné moduly RAM. Vylepšili také detekci UPS, ale stejně mi ukazuje špatný typ .
Další pozitiva update se snad ukážou časem...
Tiskni
Sdílej: