abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1966 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Cedega 4.4 - ještě horší než ty předchozí

    14.7.2005 16:51 | Linux

    Tak jsem si stáhnul Cedegu 4.4 (ano, je to warez - kupovat si to nebudu, nepoužívám to!) a opět jsem vyzkoušel Mafii. Říkal jsem si, že objekty už možná nemizí.

    Předtím se cca 66% objektů zobrazovalo a 33% nezobrazovalo. Mistři z Transgaming však Cedegu vylepšili a nyní se nezobrazuje skoro nic. Spolehlivě je vidět jenom nebe. Takže se asi porozhlídnu po winehq.org a začnu zkoumat, jak jim pomoct s vývojem - pokud možno alespoň reportováním bugů.

    Cedega se vydala špatným směrem. Snaží se dokonale a oficiálně podporovat několik her, ale svými "vylepšeními" zneprovozní desítky jiných.        

    Hodnocení: -

    zatím nehodnoceno
            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    14.7.2005 16:56 pol
    Rozbalit Rozbalit vše cvs
    ved cedega sa da tusim stiahnut legalne z cvs. to treba kradnut?
    14.7.2005 17:17 rst
    Rozbalit Rozbalit vše Re: cvs
    Ano, je to tak. Vyvojova verze je volne k dispozici.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 14.7.2005 17:32 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: cvs
    Ale já si na ozkoušení stáhnu full verzi, abych si mohl být jist tím, že Cedega je stále horší.
    14.7.2005 17:36 Ondrej Sykora | blog: oblok
    Rozbalit Rozbalit vše Re: cvs
    Hm, mozna by to na legalne stazene a zkompilovane cvs verzi fungovalo spravne :-)
    Luboš Doležel (Doli) avatar 14.7.2005 17:46 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: cvs
    Tak to schválně zkusím. Ale pochybuju...
    Luboš Doležel (Doli) avatar 14.7.2005 18:49 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: cvs
    Wow, s aktuální CVS verzí to chodí dobře! Co do té komerční verze cpou, že to nejede...
    14.7.2005 18:17 Radomír Fojtík | skóre: 33 | blog: jen to zkouším | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše point2play
    Nevím přesně jak to je, ale při "zakoupení" cedegy dostanete grafické udělátko point2play. Cedega se instaluje právě přes něj, máte pak v systému více verzí a pro každou hru máte možnost zaškrtnou verzi cedegy, se kterou si hra rozumí nejlípe.

    Mafie tušim nepatří mezi hry "podporované", ale zajímalo by mne, jak šlapou právě ty hry podporované. Těžko můžou jet stále všechny, vždyť i u wine nějaký program třeba funguje a po povýšení wine nikoliv.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 14.7.2005 19:06 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: point2play
    Osobně bych považoval za lepší řešení mít jednu verzi Cedegy, ale pro konkrétní aplikace nějaké speciální nastavení v konfiguráku.

    Ale mám pocit, že Cedega právě je jen jedna - Cedegu jsem zkusil nainstalovat přes emerge a ten balíček prošel checksumem. Point2Play možná jen nastavuje parametry Cedegy.

    Ale odteď už vím, že jedině cedega-cvs! ;-)
    14.7.2005 19:25 Radomír Fojtík | skóre: 33 | blog: jen to zkouším | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: point2play
    Jak bych si já věci představoval, to je jina. Ale s point2play mám zkušenost a ta volba na výběr verze tam opravdu je.

    Teď by mne ješte zajímalo, ta cvs-verze, pokud ebuild, který? Ještě někdy o tom pokecáme.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 14.7.2005 19:33 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: point2play
    14.7.2005 21:04 Radomír Fojtík | skóre: 33 | blog: jen to zkouším | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: point2play
    Dík za link, já chtěl hlavně zjistit, jak a zda vůbec v tom cvs repositáři dochází ke změnám. Ani jsem se zatím však nedíval. Kompilace cedegy-cvs OK (až na ten wraper :-(

    >>> /usr/bin/cedega -> /usr/bin/cedega-cvs

    Ihned pouštím jedinou hru kterou tady mám - Jazz JackRabbit II - a je to hrůza, "trhalo" se to hned v těch úvodních animacích, zvuk rovněž a ani jsem se nedostal do nabídky. Musel jsem to KILLnout. Takže pro tuto hru naopak cedega-full rulezzz, se kterou hra šlape to jak hodinky a nezaznamenal jsem pozitivní ani negativní rozdíly mezi verzemi 4.0 až 4.4 - já však nejsem žádný fajnšmekr.

    Na základě jedné čí druhé hry však asi není dobrě dělat velké závěry.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 14.7.2005 21:06 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Výkon
    Výkon při hře ve městě mám 12 až 22 FPS. Mimo město/ve scénách mám 40 až 60 FPS. Hodně to visí na CPU, forcnul jsem tomu FSAA 16x a anisotropní filtrování 16x a FPS se nezměnilo (jen to celé líp vypadá ;-)).

    Kdyby bylo aspoň o 5 FPS navíc, vůbec bych se teda nezlobil :-/
    Viliam Púčik avatar 15.7.2005 14:35 Viliam Púčik | skóre: 22 | blog: minimal
    Rozbalit Rozbalit vše Loki Installer
    Pozdravujem,

    Ja som použil pri inštalácii Mafii pod Linuxom Loki Installer, ktorý okrem iného nainštaluje aj nejaké tie patche a upravenený súbor mafia.exe, takže aspoň mne tak Mafia bežala pod Wine (nie som si istý, či aj pod Cedegou) relatívne stabilne. Hra sa akurát zasekla vždy, keď Tomi zomrel.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 15.7.2005 20:04 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Loki Installer
    A jakou verzi Wine jsi použil?

    Mě to na cedega-cvs zatím jednou spadlo při misi a pak to často padá, když se hra ukončuje.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.