Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Od posledního zápisku o FatRatu uběhl už půlrok, takže přicházím s posledními novinkami.
Tou největší je asi podpora BitTorrentu, přejděme ke screenshotům Podrobnosti o přenosu mají u bittorrentích přenosů několik podstránek. První je všeobecný přehled s těmi nejdůležitějšími ukazateli. Zvědavce zaujmou další dvě stránky: přehled připojených klientů a aktivní kousky. Poslední stránkou jsou informace o souborech v torrentu, které budou ještě rozšířeny o informace o dostupnosti jednotlivých souborů. Volit, které soubory chcete stahovat, můžete také ve vlastnostech přenosu. Abyste měli torrenty při ruce, naprogramoval jsem vyhledávání torrentů + jsem ve spolupráci s Davidem Watzkem přidal podporu pro několik vyhledávačů (regexpy se nachází v jednom XML souboru).
Pro stahovače z RapidShare.com je tu sada nástrojů - ověřování platnosti odkazů, dekódování RapidSafe/RapidSave odkazů a extrakce odkazů z otravných RS.com složek. Drop-box má nový vzhled (SVG obrázek) a základní informace o stavu fronty získáte, jakmile na ni najedete myší. Poslední novinkou, se kterou si asi ještě trochu pohraju, je speciální tooltip nad ikonou v liště.
Málem bych zapomněl: konečně jsem přidal podporu pro HTTPS a přibylo i SFTP (i když to jede nějak líně). V TODO stále visí uploady na RS.com, které ještě odložím. Jinak jsou úkoly na první verzi hotové, zbývá vyřešení Content-Disposition.
FatRat v současnosti závisí na SVN verzi knihovny libtorrent, na serveru se automaticky objevují snapshoty. Nějakou stabilní verzi FatRatu bych chtěl vydat jakmile bude vydaný libtorrent 0.13. Druhou novou závislostí programu je pak libssh2. Pokud si nainstalujete GeoIP (je to načítané dynamicky), tak se vám u IP adres buou ukazovat země původu.
Tiskni
Sdílej:
Q_WS_WIN Defined on Windows. See also Q_WS_MAC, Q_WS_X11, and Q_WS_QWS.
nechápu, proč když používá Qt nevolá Qt funkce ale radši ty systémovénechce přenositelnost (na Windows) ;)
nechápu, proč když používá Qt nevolá Qt funkce ale radši ty systémovéZaprvé, proč ne
aclocal -I m4 autoheader libtoolize --copy --force automake --add-missing --copy --gnu autoconf ./configure make make install
./configure --prefix=/usr
, ale člověk si tak dělá trochu nepořádek v systému -lpng
?
-lpng
. U mě se spouští:x86_64-pc-linux-gnu-g++ -o fatrat fatrat.o MainWindow.o QueueMgr.o Queue.o Transfer.o TransfersModel.o InfoBar.o SimpleEmail.o SpeedGraph.o DropBox.o QueueView.o NewTransferDlg.o AppTools.o SpeedLimitWidget.o LimitedSocket.o MainTab.o FtpClient.o FtpUpload.o GeneralDownload.o HttpClient.o HttpFtpSettings.o RapidshareUpload.o SftpClient.o TorrentDownload.o TorrentFilesModel.o TorrentPeersModel.o TorrentPiecesModel.o TorrentProgressWidget.o HashDlg.o RapidTools.o TorrentSearch.o HttpService.o GenericService.o XmlService.o DbusAdaptor.o DbusImpl.o TorrentIPFilter.o TorrentSettings.o QueueToolTip.o BaseToolTip.o TrayToolTip.o NetIface.o SettingsNetworkForm.o SettingsDlg.o StatsWidget.o moc_MainWindow.o moc_QueueDlg.o moc_QueueMgr.o moc_Queue.o moc_Transfer.o moc_TransfersModel.o moc_WidgetHostDlg.o moc_InfoBar.o moc_SettingsDlg.o moc_SettingsGeneralForm.o moc_ProxyDlg.o moc_SimpleEmail.o moc_UserAuthDlg.o moc_SpeedGraph.o moc_TransferLog.o moc_DropBox.o moc_NewTransferDlg.o moc_GenericOptsForm.o moc_QueueView.o moc_SpeedLimitWidget.o moc_LimitedSocket.o moc_AboutDlg.o moc_MainTab.o moc_FtpClient.o moc_FtpUpload.o moc_GeneralDownload.o moc_HttpClient.o moc_HttpFtpSettings.o moc_RapidshareUpload.o moc_SftpClient.o moc_TorrentDownload.o moc_TorrentFilesModel.o moc_TorrentPeersModel.o moc_TorrentPiecesModel.o moc_TorrentProgressWidget.o moc_TorrentSettings.o moc_HashDlg.o moc_RapidTools.o moc_TorrentSearch.o moc_DbusAdaptor.o moc_DbusImpl.o moc_SettingsDropBoxForm.o moc_TransfersView.o moc_QueueToolTip.o moc_BaseToolTip.o moc_TrayToolTip.o moc_SettingsNetworkForm.o moc_StatsWidget.o qrc_resources.o -L/usr/lib64/qt4 -ltorrent -lssh2 -lQtDBus -L/usr/lib64 -L/usr/lib64/qt4 -ldbus-1 -lQtSvg -L/usr/lib -lQtXml -lQtGui -lpng -lSM -lICE -lXrender -lXrandr -lXfixes -lXcursor -lfreetype -lfontconfig -lXext -lX11 -lQtNetwork -lQtCore -lz -lm -lrt -ldl -lpthread
Nebo to umi jen placeny ucet?Ano, jen placený.