Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Bug #538 ležel v Bugzille pěkně dlouho, ale opravit ho bylo snadné. Pokud si rozbalíte schovaná vlákna v diskuzi, nové příspěvky budou zvýrazněny, ale nebude se na ně skákat při klikání na "Další".Chtěl jsem to vyřešit tak, aby se přeskakovaly pouze nové schované příspěvky – akorát jsem pořád nepřišel na to, jak to nějak elegantně vyřešit. Proto jsem pořád „kašlal“ i na to opravit alespoň tuhle jednoduchou chybu – takže díky za tu opravu. A kdyby někoho napadlo, jak elegantně řešit to přeskakování pouze skrytých nových komentářů, sem s tím. Při každém kliknutí na „Další“ procházet celý strom nad kandidátem a zjišťovat, zda není skrytý, mi nepřipadá rozumné. Druhá možnost je při sbalování/rozbalování každému příspěvku přidávat příznak, zda je vidět. Poslední varianta je při sbalování a rozbalování rovnou znovu sestavit posloupnost nových rozbalených příspěvků. Druhá možnost by byla na implementaci asi jednodušší, třetí možnost by byla nejrychlejší při vlastním kliknutí na „Další“, protože by se na další příspěvek skočilo hned na první pokus. Nebo někoho napadá ještě jiné řešení?
Vyhledávání na Ábíčku má také někdy své dnyMožná by pro hledání na Ábíčku šel místo Lucene implementovat nejlepší vyhledávač na světě?
The whole system is modular, so adding your own data sources or parsers is just matter of plugging in right module (well, usually also writing it :) ).Výstup asi bude taky přizpůsobitelný, poněvadž součástí dodávky je perlovský query modul.
Výstup asi bude taky přizpůsobitelnýNo jo, ale implementovat do toho třeba výpis zpráviček v levém sloupci s počtem komentářů a hvězdičkou u té zprávičky, kde jsou nějaké nepřečtené komentáře uživatele? To by znamenalo napsat půlku Abíčka znova, a ještě v Perlu…
To by znamenalo napsat půlku Abíčka znova, a ještě v Perlu…Proč? Vždycky by měl jít Holmes obalit nějakou web service a potom fakt, že je napsaný v Perlu/C a zbytek webu v Javě už ničemu vadit nemusí.
Vždyť to má jednoduchý síťový protokol.To tam ale nikde ve Features nevidím
S těmi hvězdičkami to moc nechápu, protože ve výsledcích vyhledávání prokazatelně žádné nevidím ani u těch zpráviček, u kterých vlevo v seznamu zpráviček hvězdičky vidím. Já myslel, že tohle řeší engine Ábíčka a ne (momentálně) Lucene.Hvězdičky v panelu vlevo – bylo to myšleno tak, že normální užití frontendu Holmese je zřejmě takové, že generuje celou výslednou stránku. Dělat include do stránky výsledků vyhledávání, kdy vkládanou část získám voláním nějaké externí binárky, to mi nepřišlo jako dobrý nápad. Jo kdyby ta webová služba kolem Holmese byla hotová, to by bylo něco jiného…
Dělat include do stránky výsledků vyhledávání, kdy vkládanou část získám voláním nějaké externí binárky, to mi nepřišlo jako dobrý nápad.Proč? Tedy když pomyslím, že není moc důvod neco vkládat doslova, když vyhledávač flexibilně vrací seznam nalezených položek a jejich atributů, a redakční systém si s tabulkoidními výsledky může dělat všelijaké svoje brikule.
Jo kdyby ta webová služba kolem Holmese byla hotová, to by bylo něco jiného…Proč webová služba? Proč jednoduchý a pěkný textový protokol kazit něčím tak odporným, jako je SOAP?
Proč? Tedy když pomyslím, že není moc důvod neco vkládat doslova, když vyhledávač flexibilně vrací seznam nalezených položek a jejich atributů, a redakční systém si s tabulkoidními výsledky může dělat všelijaké svoje brikule.Nějak nemá důvěru v to spouštět nějaké externí programy a modlit se, aby to i tentokrát udělalo, co má. Dejme tomu, že třeba u Postfixu a podobných je ten systém programů nějak provázaný a ty programy se na sebe mohou nějak spolehnout. Ale jinak bych raději takovou komunikaci viděl jako běžící službu, než při každém dotazu spouštět nějaký cizí proces.
Proč webová služba? Proč jednoduchý a pěkný textový protokol kazit něčím tak odporným, jako je SOAP?On ještě někdo webovou službou myslí SOAP?
Ale jinak bych raději takovou komunikaci viděl jako běžící službu, než při každém dotazu spouštět nějaký cizí proces.Captain Obvious strikes again! A proč by někdo měl spouštět Holmese, pak se ho na něco dotázat a pak ho kvůli tomu zbůhdarma zase zastavovat?
On ještě někdo webovou službou myslí SOAP?Mám tu zkušenost, že všichni javisté. A konzorcium W3C.
jestli jde o provozování rychlého a prověřeného vyhledávače na vlastním serveruA to Lucene není? Pravda, četl jsem zápisek od nějakého blázna, který na Luceně stavěl "sémantický" vyhledávač a měl nějaké problémy (teď jsem to našel, je to tady). No, pěl tam chválu na MG4J, o Holmesovi nepadlo ani slovo
Tiskni
Sdílej: