Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jednou z hezkých věcí na Android Marketu je, že vám poskytuje aktualizace vašich nainstalovaných aplikací. Člověku tak neuniknou nové fíčurky a že nových verzí vychází požehnaně. Už je stahuju jen přes WiFi, protože EDGE FUP překročený po několika dnech není moc fajn.
Co se ale rozmohlo je googlí widget s reklamou právě pro mobilní zařízení. Evidentně je jeho přidání do aplikace až příliš snadné. Výsledek je ten, že se v poslední době bojím aktualizovat aplikace, neboť se čím dál častěji stává, že namísto nových fíčurek se s novou verzí setkám jen s buzeračními bannery.
Vypadá to asi tak, že už tak malá obrazovka displeje je zkrácena o pruh, kde se mění texty. Kromě ubírání prostoru to působí velmi rušivě, celkově na sebe ten proužek poutá víc než zbytek aplikace. Neříkám, že bych nechtěl autory aplikací podporovat, ale máme tohle vážně zapotřebí? Možností, jak si může autor pár dolarů vydělat, je přece povícero. To už i jednoduché bezplatné aplikace do telefonu bude muset člověk crackovat, aby nemusel čumět na bannery, kdykoliv se chce podívat třeba na kompas?
Připojuji ukázku banneru. Zde sice místo nekrade, ale jde o jednu z aplikací, jejímž jediným "vylepšením" v poslední verzi bylo přidání banneru. Ábíčko náhled obrázku pokazilo, klikněte, abyste viděli vše.
Tiskni
Sdílej: