Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »OT: v kapitalizmu by nespolykalo MPSV prez pulku statniho rozpoctu, jfyi ;)
Možno to není bug, možno to je feature (embeded zariadenia, android a pod...).Nechápu. Embedded zařízení nemají takovou šířku displeje, aby tahle CSS vlastnost vůbec měla nějaký efekt.
Čo je na tom vtipné?
Offtopic příspěvek, to miluju!
Nejspíš předchozímu přispěvateli připadala velice legrační představa, že by se zbraně masově rozšířily až s příchodem kapitalismu, a podobně i s těmi drogami . Aspoň mě to legrační připadá.
Aha takto. Tak to mi pripadá smiešne tiež Pochopil som to trochu inak.
Já kdysi hlásil chybu v gmailu (v nastavení klávesových zkratek byly 2 radioboxy s textem "vypnuté").
Asi po týdnu mi přišel dotazník na téma "jak jsem spokojen s hlášením chyb", ale chyba tam vydržela snad ještě přes měsíc
To bych řekl, že je to schválně - 80 znaků je prý maximální délka řádky, při které se dá text dobře číst a neunavuje to.Výsledky vyhledávání nejsou nikdo široké 80 nikdy, titulky nalezených webů jsou zkracovány. Takže jediný efekt téhle property je, že to podivně smrští kus stránky, ale ne celou, takže to postrádá jakýkoliv rozumný účinek.
Hlášení chyb na googlu jsou k ničemu, pač je uživatel nezajímá . (Zajímá je, kolik z toho vyždímají $$$$)
80em musí stačiť každému.
Tiskni
Sdílej: