Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Jedna na internet, druhá na telefonyTo mi připomíná ty vtipy o policajtech, kdy jeden umí číst a druhej psát :).
A napadlo ťa niekedy, že máš malú štatistickú vzorku, než aby si mohol rozumne vyhodnotiť, kto je lepší? IMHO sa zas tak moc líšiť nebudú. Každá veľká firma na ľudí serie. Pri O2 si mal zatiaľ šťastie. Prajem ti, aby ti to aj vydržalo
Po týdnu neustálých urgencí přijela parta ňoumů a na trávníku před panelákem (to je ten obtížně přístupný terén) vykopali díru ne víc jak metr hlubokou a věc opravilivs
Je jasné, že se propůjčený hardware má vrátit, ale stane se, že na to člověk zapomene.To přiznej…jen sprostě kážeš vodu a sám…
Co se divite? V podminkach mate, ze slevu mate uplatnit pisemne.To je ehm přístup k zákazníkovi jak noha, ale co čekat, že :).
Jiste, ale je to ve vseobecnych podminkach, takze pokud se vam to nelibi, tak tu smlouvu s nimi nepodepisete, ne?Já jsem mluvil o přístupu k zákazníkovi.
Zajímavá věc je, že u O2 všechno funguje na jiné úrovni. Když jim zavolám na infolinku, nemusím 20 minut čekat, než na mě dojde řadaJá před časem u O2 čekal přesně 30 minut, po kterých se spojení přerušilo. Při výpadku jsem se nemohl dovolat vůbec (pravděpodobně kvůli přetížení). Pak mi tvrdili, že si ještě nikdo nestěžoval (proto asi to přetížení), i když kamarád se dovolal dřív než já. Možná jsi měl s UPC špatnou zkušenost, ale jiní ji zase měli s O2. Takže k nějakému opěvování nevidím důvod.
Když mají problém a neví, přiznají to a zeptají se nadřízeného... A když jsem spojen s technikem, tak ten se ze mě nesnaží dělat debila, jako mám zkušenost u UPC.U O2 se mě ptali, které kontrolky svítí a jestli nemám zavirovaný počítač... a na moje tvrzení, že mi záhadně padají TCP spojení mi odpověděli, že na grafu ADSL spojení nevidí žádný výpadek. Na žádné techniky mě nepřepojili, ani se jich nezeptali, co je TCP.
Vy se stydite za Drupal? Smazat si z paticky webu nazev opensource projektu na kterem mi bezi web je taky dukazem me solidnosti a pokriveneho charakteru
Mám naprosto odlišnou zkušenost - při nahlášení výpadku (což je v mojí lokalitě jednou za uherský rok) se sice ptají na číslo smlouvy, ale stačí abych jim řekl, že jí nemam po ruce, a pak se spokojí jen se jménem a adresou.Zvláštní, asi záleží na tom, koho člověk chytí na infolince. Já měl naposled štěstí na takového bídáka, který právě místo čísla smlouvy chtěl vědět rodné číslo osoby, na níž je smlouva napsaná, a když jsem mu sdělil, že ani toto nevím, položil mi to s tím, že se mnou nemůže mluvit.
Za statickou IP adresu si nepřiplácím, měl bych mít tedy dynamickou, ale je to prakticky jako bych jí statickou měl (nezměnila se už minimálně rok a půl a to jsem přitom modem již mnohokrát restartoval).Restartování modemu by na to vliv mít nemělo, naposled se mi adresa změnila před týdnem v době, kdy veškerá elektronika byla připojena a v plném provozu – tedy jejich modem, můj router i notebook. Trochu zvláštní praktika.
Co se týče výpadků, tak jak jsem psal výše, jednou za uherský rok (nejdelší co pamatuju byl trval jedno odpoledne když někde překopli optické kabely). Spojení je perfektně stabilní a vždy jede plnou rychlostí (v mém případě 25 mbit / 1,5 mbit). Datové limity ani FUP u UPC žádný není (měsíčně stahuji průměrně tak 150 - 200 GB).Tohle se asi bude hodně lišit podle lokality, já totiž původně nebyl u UPC, ale u firmy ForcomNet, kterou pak UPC koupilo; co jsem pak od techniků u UPC slyšel, to, že to za dob ForcomNetu fungovalo, byl takový menší zázrak – prý hrozně amatérská práce. Možná to je právě příčina častých výpadků v mé lokalitě – jenže to mě může zajímat jako technicky nadaného člověka, ale už moc ne jako zákazníka.
Tiskni
Sdílej: