Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Linux na Desktopu je v krizi. Musí být. V minulém threadu mě naprosto šokovala odpověď Aničky, která jak jsem pochopil, je vývojářem v Suse:
Já mám 11.1 samozřejmě na obou mašinách v práci, ale přes práh domu mi to nesmí.
Krabicí už jsem úspěšně podarovala kamaráda, který chudák ještě neví, do čeho jde.
Marnost nad marnost... přitom by toho času navíc asi nebylo potřeba až tak šíleně moc.
Takže když se mi teď doma o víkendu rozsypala databáze od zypperu v jedenáctce tak,
že jsem to nedokázala spravit (hloupá náhoda, nikdy předtím jsem o podobném bugu neslyšela),
meditovala jsem chvíli nad tím, co si počít dál... a pak nainstalovala Debian.
Nadávám si, že jsem to neudělala už před lety. Asi hned tak nebudu měnit
Opensuse 11.1 má dosti nepříjemný bug. Nefunguje Automount CD/DVD. částečně se to dá vyřešit přidáním usera do skupin "disk" a "cdrom", tak alespoň zprovozním vypalování v K3B. Bohužel, na AudioCD systém nereaguje, kromě SMPlayeru ho žádný program ani nevidí. Prolezl jsem už hromady fór, ale kromě toho, že dalších 150 lidí řeší stejný problém a neví co s tím jsem nic dalšího nezjistil. Jsem si jist, že je to nějaká malichernost, ovšem takovéhle bugy dělí distribuce na ty pro běžného uživatele a na distribuce, geeku - dodělej si sám. Nejhorší je, že se o tom ví, ale oprava nikde, oficiální rada taky nikde. V tomto kontextu je obrovský úspěch Ubuntu zase o něco jasnější. Tam se na uživatele nekašle.
Vyřešili jste to někdo? Uvítám jakékoli nakopnutí.