Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
A potřebuješ od nich něco? Já už dlouho ne. Tak ať se klidně odříznou. Tedy některé výrobky mají fajn, ale nic bez čeho by se nedalo žít. Většinu věcí si stejně můžeš koupit z Asie. Jen je škoda, že se v USA vyvíjí dost softwaru – ale počítám, že až to tam bude opravdu špatné a bude ohrožen přenos dat po Internetu, že autoři emigrují do nějaké svobodnější země. A taky je tu nějaká naděje, že Američani svrhnou současný režim a bude to zase ta stará dobrá Amerika. Ale vzhledem k hloupnutí tamního průměrného obyvatelstva to bude celkem těžké. Tak se spíš dá očekávat rozpad USA – ta inteligentnější část Američanů se soustředí v pár státech, odtrhnou se a ten zbytek nechají svému osudu.
To takhle reaguješ na všechny lidi, které potkáš?Ne, jen na retardy.
Jdi se léčit ty, očividně ti rupla nějaká cévka.To dokážeš poznat takhle na dálku?
To dokážeš poznat takhle na dálku?Když otravuješ lidi, které nejenže neznáš, ale kteří neznají ani tebe, tak to je opravdu dost na hlavu, nemyslíš?
Tak a teď jestli se v logu Cadusu objeví úhelník nebo kružítko, tak už je to úplně jasné. Sakra, budeme muset vymyslet něco jiného.
Jenom doufam, ze bitcoin v USA nepovazuji za menu.K tomuto sa nedávno vyjadroval americký úrad FinCEN (Financial Crimes Enforcement Network). Ak som to správne pochopil, Bitcoin vo svojom vyhlásení definuje ako komoditu, nie ako menu.
Tiskni
Sdílej: