Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Nazdárek, možná znáš, mě se líbí hraní na
FreeChess.org, člověk si tam zahraje v jakoukoliv denní dobu a přeci jen je to zábavnější než hraní s robotem. A pokud tam budeš hrát pravidelně, určitě brzy zaznamenáš další nárůst ELO.
GUI nakliká každej, (dobrou) umělou inteligenci jen ti nejlepší (a nejvytrvalejší).Je zbytečné programovat znovu engine. Crafty, GNU Chess a další jsou dostatečně dobré. Naopak dobrých GUI pro jejich použití v Linuxu moc není.
Naopak dobrých GUI pro jejich použití v Linuxu moc není.
Ještě aby! Cpát do jádra GUI pro hraní šachu, to jsou mi nápady...
No a co to teda umí, když to nemá ani kontrolu tahů nebo hru proti počítači? :)Zatím nic moc
(dobrou) umělou inteligenci jen ti nejlepší (a nejvytrvalejší).To je jasný.
Ono když se řekne "naprogramoval jsem šachy", tak to většinou znamená naprogramovat tu umělou inteligenci, ne jen GUI.No, nevím kdo určuje, co to znamená většinou, ale podstatný pro mě je se něco naučit nebo aspoň oprášit znalosti Qt4.
GUI nakliká každejVěř mi, že moc klikání se při vyvíjení projektu nekonalo. Kód má v tuhle chvíli ~600 řádků (resp. ~470 bez hlaviček).
Tiskni
Sdílej: