Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Proto všechny moje tiskárny jsou jen od HP.
S Windows je to horší, protože tam je třeba doinstalovat hromadu ovladačů a softwaruCo? Kýbl ovladačů je součástí instalačky už od Visty, ve Windows 7 je to ještě lepší. Např. po instalaci žádného distra mi nefunguje broadcom wifi požadující proprietérní ovladač a musím tak jako kokot za kámošem a žebrat tam o ethernetovou přípojku (protože nestačí stáhnout ovladač, ale kýbl sraček k tomu, jako např. kompilátor, zdrojáky ...). Ve Windows 7 mi hned po instalaci funguje. Zbytek se nainstaluje sám po vložení CD či automaticky z netu po kliku na "next".
Můžeš svoje tvrzení nějak podepřít? Nebo jenom tak štěkáš na prázdnou hubu?
Možná jsou tiskárny od HP dražší než od Canonu, ale...
— HP má prostě výbornou podporu mnoha (ne úplně všech) tiskáren či multifunkcí (nejen) v GNU/Linuxu. A to je pro mě rozhodující.
Např. po instalaci žádného distra mi nefunguje broadcom wifi požadující proprietérní ovladačZkus nainstalovat něco, co nemá rok starej kernel...
# sensors acpitz-virtual-0 Adapter: Virtual device temp1: +60.0°C (crit = +93.0°C)
V pokoji to ukazuje v klidu 52°C, ale když pustím 4x burnMMX z balíku cpuburn, tak to o 12°C vyleze. Večer, když je klid, tak je v loadu trochu slyšet, ale jinak je to na klid. Jinak obecně je lepší mít NB položenej na nějakym ubruse spíš než rovnou na dřevě, kvůli tlumení chvění (a tím i případnýho rámusu).
Abych to shrnul: rámus nemám rád a v tomto směru si nestěžuju. Na druhou stranu, určitě existují tišší notebooky
Xorg 1.8 zkusím, až bude v [extra].A hele, už tam je
Synaptics mám celou dobu. Xorg 1.8 zkusím, až bude v [extra].Aha, já pomalu myslím, ja to z toho pochopil tak, že máš celou dobu synaptics touchpad a ty jsi asi myslel xf86-input-synaptics balík. Každopádně do notebooku s ničím jiným než synaptics touchpadem bych nešel, jsou nejlepší. V tom svém dellu mám Alps, což je docela šmejd. Elantech jsem nikdy nezkoušel, ale nevěřil bych mu, protože neznám. Třeba to šmejd není, ale jelikož nejsou pořádný drivery, tak asi jo
Tiskni
Sdílej: