Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
package()
v /usr/share/pacman/PKGBUILD.proto
tak na to, ze to je Tvoj prvy PKGBUILD tak dost dobre.No tak on je zvyklý z Gentoo na EBUILDY, čili imho to nemohl moc zkazit
Archie z Watchmenů, nebo náhoda ?
jo pak me trapi posledni dobou jeste jina vec, co se tyce fatratu. status widget na premium rapidshare, ta vec v liste co ma ukazovat zbyvajici traffic ukazuje uz pres mesic jen ERROR. uz sem se ptal nekolika lidi jestli jim to dela taky, ale zadnej nestahuje z premium rapidu, takze to nepouziva ...
Hm hm, taky ten Arch asi zkusím, až bude čas… Naposled (no, pár let už to bude), se mu nějak ani nechtělo nabootovat. Nakonec se to povedlo (s gentoo-sources
jádrem „na míru“ hardwaru), ale dobrý první dojem si tahle distribuce pokazila. :)
Davide, nechybí ti USE flagy?
Davide, nechybí ti USE flagy?
Čekal jsem, že budou, ale vůbec ne. Mám v systému o něco víc věcí, než bych měl na Gentoo, ale ono je to úplně jedno. Zas tolik toho není a i kdyby třeba 1 GB, tak ty ostatní výhody to snadno přebijou.
Můj systém se vším co na notebooku potřebuju má teď jen něco přes 4 GB, takže to je na klid.
Nicmene stale si nemohu nejak zvyknout na pacmana a chybi mi ekvivalent eix. Mozna jsem zatoim jenom nepochopil, jak nektere ukony "napr. vypis nainstalovane a zaroven instalovatelne verze baliku" udelat jednoduse v archu.To je fakt, v tomhle je pacman na prd. Chtělo by to něco takovýho naprogramovat. Možná se na to mrknu.
Tiskni
Sdílej: