Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
package()
v /usr/share/pacman/PKGBUILD.proto
tak na to, ze to je Tvoj prvy PKGBUILD tak dost dobre.No tak on je zvyklý z Gentoo na EBUILDY, čili imho to nemohl moc zkazit
Archie z Watchmenů, nebo náhoda ?
jo pak me trapi posledni dobou jeste jina vec, co se tyce fatratu. status widget na premium rapidshare, ta vec v liste co ma ukazovat zbyvajici traffic ukazuje uz pres mesic jen ERROR. uz sem se ptal nekolika lidi jestli jim to dela taky, ale zadnej nestahuje z premium rapidu, takze to nepouziva ...
Hm hm, taky ten Arch asi zkusím, až bude čas… Naposled (no, pár let už to bude), se mu nějak ani nechtělo nabootovat. Nakonec se to povedlo (s gentoo-sources
jádrem „na míru“ hardwaru), ale dobrý první dojem si tahle distribuce pokazila. :)
Davide, nechybí ti USE flagy?
Davide, nechybí ti USE flagy?
Čekal jsem, že budou, ale vůbec ne. Mám v systému o něco víc věcí, než bych měl na Gentoo, ale ono je to úplně jedno. Zas tolik toho není a i kdyby třeba 1 GB, tak ty ostatní výhody to snadno přebijou.
Můj systém se vším co na notebooku potřebuju má teď jen něco přes 4 GB, takže to je na klid.
Nicmene stale si nemohu nejak zvyknout na pacmana a chybi mi ekvivalent eix. Mozna jsem zatoim jenom nepochopil, jak nektere ukony "napr. vypis nainstalovane a zaroven instalovatelne verze baliku" udelat jednoduse v archu.To je fakt, v tomhle je pacman na prd. Chtělo by to něco takovýho naprogramovat. Možná se na to mrknu.
Tiskni
Sdílej: