Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Do diskuze se to moc nehodí, tak to napíšu sem. Předpokládám, že by se tu mohl vyskytnout někdo, kdo by mi mohl poradit. Jde mi o výběr vysoké školy. Chtěl bych studovat informatiku. VUT a CVUT jsem vypustil hned, je to úplně jiné zaměření, než jaké si představuji. Prostě nechci být FELák (co mají v Brně nevím);)
Hodně se mi líbila Fakulta Informatiky na MU, ta mi přišla dělaná jak pro mě;) Bohužel mají pouze prezenční studium, tak bych radši našel něco podobného jinde (jsem náročný, co?).
Musím to sem napsat, protože jsem v šoku! Opatchoval jsem si jádro, zavedl a běhalo to hezky. Tak 30-40 KB/s. Ted jsem sedl k PC, neco chtel stahnout a rychlost kolem 120KB/s. A jede to tak pořád!
Všiml jsem si, že vyšlo nové jádro a dokonce už bylo v repozitářích, tak jsem ho dal ihned aktualizovat. Od 2.6.15 jsem čekal, že tam najdu opatchovaný cdc-acm tak, aby CDMA nemělo omezenou rychlost. Ten patch už byl slibován do verze 2.6.13, pokud se nepletu. Ale jak to tak vypadá, tak kde nic, tu nic. Jedu na novém kernelu a stále mi rychlost připojení nevyskočí nad 20KB/s:( Takže tam asi ten patch ještě není:)