Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Zdravím všechny milovníky tohoto seriálu. Dnes jsem cestou do práce sebral jeden z těch plátků co rozdávají zdarma na ulici a mezi reklamami jsem našel televizní program. Televizi jsem neviděl co je rok dlouhý, ale říkal jsem si, že se podívám, co zrovna dávají. Nic moc, prošel jsem všechny kanály a u Channel 4 mě něco zarazilo.
Byl tam nápis IT Crowd new series a podle popisu děje je to opravdu něco, co jsem ještě neviděl, takže kdo to ještě neví, další série odstartovala. Kdo má možnost, tak dnes ve 21:30 na Channel 4. Enjoy.
Napsal bych víc, ale nebaví mě to. Musím předstírat, že pracuji, takže jdu zavírat a otvírat okna emailového klienta.
Tak jsem začal dělat zálohy dat na externí disky MyBook(nedávno se tady o něm někdo zmiňoval). Byla to záloha z disků klientů, který běží na WinXP, server je na řadě až na konec. Je to krásný mazel IBM a hřeje se v něm linux
Tak jsem se rozhodl na svého miláčka (thinkpad T40) dát OpenSUSE 10.1. Měl jsem k tomu víc důvodů. Chtěl jsem vyzkoušet tuhle distribuci, protože se o ní v poslední době hodně mluví - a to docela v dobrém. Pak jsem taky chtěl jednodušše XGL - myslel jsem, že to by OpenSUSE mělo lehce splnit. Taky jsem chtěl, aby mi systém skvěle pracoval s notebookem - bez nějakého patchování. A poslední věcí bylo, že jsem chtěl mít rychle funkční systém, na kterém by mi fungovala wifi.
Nemáte někdo náhodou archivovaný tyhle stripy. Stránky projektu jsou nějaké mrtvé, google cache mlčí...:( Někde jsem jich pár na disku měl, ale asi jsem to smazal a rád bych to ukázal kámošovi, jenže angličtina pro něj není to pravé...
Podle navodu zde na abc jsem zprovozil XGL. Nevypada to spatne, je to dokonce i lepsi nez liveCD;) Akorat jsem kvuli tomu musel nainstalovat GNOME. Da se to pouzit i s KDE?
Efekty vypadaji pekne. Bezi to taky celkem svizne. Zajimava situace: na ctrl+alt+f1-4 bezi konsolove aplikace, na ctrl+alt+f7 KDE a na ctrl+alt+f8 mam GNOME.
convert -delay n *.gif banner.gif
, kde n je počet milisekund mezi jednotlivými snímky. imagemagick
+ :
- :
snad existuje i nějaký "dobrý" grafický prográmek, zatím jsem nenašel
určitě existuje plug-in pro GIMP, i když toto řešení mi nevyhovuje
Musím to sem napsat, protože jsem v šoku! Opatchoval jsem si jádro, zavedl a běhalo to hezky. Tak 30-40 KB/s. Ted jsem sedl k PC, neco chtel stahnout a rychlost kolem 120KB/s. A jede to tak pořád!
Všiml jsem si, že vyšlo nové jádro a dokonce už bylo v repozitářích, tak jsem ho dal ihned aktualizovat. Od 2.6.15 jsem čekal, že tam najdu opatchovaný cdc-acm tak, aby CDMA nemělo omezenou rychlost. Ten patch už byl slibován do verze 2.6.13, pokud se nepletu. Ale jak to tak vypadá, tak kde nic, tu nic. Jedu na novém kernelu a stále mi rychlost připojení nevyskočí nad 20KB/s:( Takže tam asi ten patch ještě není:)
Klidně mu všichni dávejte nuly, tím to vyhrajete!
Tak jsem resizoval. Měl jsem sda6 (15GiB ext2), sda7 (15GiB - nepoužívané), sda8 (nevím kolik,ale málo - SWAP. Na sda6 docházelo místo a tak jsem to chtěl sloučit se sda7, protože už jsem ji nepoužíval.
Playstation doma nemám. Asi proto, že hry až tak moc nehraji a hlavně nemám ani pořádnou televizi. A ani ji nechci. Ale vím, že v linuxu playstation emulovat jde.
Jdou použít třeba tyto emulátory: PCSX2 a ePSXe
Bohužel s tím nemám zkušenosti, nevím nakolik je emulace funkční, nemůžu to ani vyzkoušet nemám žádnou hry na playstation..
Nezkoušel to někdo? Postupně bych si sem doplnil zkušenosti s použitím nějakého emulátoru, rád bych si zahrál Ghost In The Shell a to v PC verzi nevyšlo;) Nehrál to někdo? Nevíte jestli to půjde?