Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Tiskni
Sdílej:
jen si nedovedu představit ani FireFox, ani Operu v 64 MB RAM. Ale třeba to půjde.To já ano, dokonce mám na jednom stroji Operu a 24MB RAM, ale to už vyžaduje notnou dávku trpělivosti
Takýto stroj je pomerne výkonný, ja som Slackware (tuším 10.1) prevádzkoval na P133 so 48 MB RAM, bežala mi tam Opera a (v chvíľach potreby) OO.o (no to už bolo treba pomerne veľa trpezlivosti), ako WM som používal IceWM (ten používam aj na rýchlejších počítačoch).
To je jedna z moznosti, nad kterou jsem premyslel.. No, zkusim ho a uvidim. Mam zkouset 10.1? Nebo spis nejakou starsi, treba 8.1?
Tohle pánové je docela výkoný stroj. Samozřejmě, že by na tom běhaly i KDE, ale pak to chce dost trpělivosti. V práci mám Slackware 9.0 s KDE na P233MMx a 96MB RAM.
Co je opravdu ale na zabití je OpenOffice. Start a otevření je otázka minut a tisk je na kafe, nicméně, kdo začínal na 286-ce, zažije spoustu pěkných vzpomínek
Já bych instaloval Slackware a nějaké lehčí prostředí (já mám rád Blackbox, ale fluxbox udělá stejnou práci a má ikonky). Místo opery bych asi doporučil patchované Dillo, které umí taby a češtinu nebo Links Hacked, ale nejspíš ta Opera bude taky běhat. Jen tem kancelářský balík... OpenOffice na tomhle běhat nebudou (asi).
Kdybys přidal paněť, tak se nemáš čeho bát