Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »nevím čemu se divíte u jedné desetinky.Tomu, že je to BETA. Kvuli oficialnimu release je mozne udelat nebo casto dohledat nejaky fix (dokonce i z PHP4 na PHP5), kvuli nejake beta verzi, kterou nikoho soudneho nenapadne nasadit do ostreho provozu, asi tezko...
..., vy pro ně free betatester ;)Vzhledem k tomu, ze nijak nesbiraji uzivatelsky feedback (ani na nej nereaguji), tak asi tezko budou uzivatele testery. Doufam, ze aspon posilaji bugove hlasky do php, kdyz uz tim otravuji tisicum lidi zivot. Jinak nevidim duvod, proc na bezicim hostingu testovat beta-verze... Nove release, proc ne. Betu bych testoval max. na neverejnem prostoru.
Ještě bych rád dodal - ta vaše slavná chyba, kterou to PHP vyhazuje není chyba, ale špatně použitá funkce array_shift. Patrně používáte aplikace od nějakých amatérů, kteří prasi kód a najednou se jim to vymstilo. Přitom opravit skripty tak, aby to tuto chybu nevyhazovalo je poměrně triviální, stačí jeden search&replace. Žádná další verze PHP to za vás nevyřeší, jenom špekulujete.Opravit se to pochopitelne pokusim, s tou dalsi verzi PHP jsem myslel spis na to, ze pro oficialni verze PHP se clovek pro zavisle aplikace dohleda patche nebo navodu daleko spis nez pro betu. S tim prasenim kodu... Nejsa programator, rad bych vedel, jak se mam predem poznat, ktera aplikaci kod prasi a ktera nikoliv. Je na to nejakej figl? :) Jinak netematizuju primo pipni.cz, spis mi slo o tu drzost (odvahu?), nasazovat beta verze na verejny hosting.
Tiskni
Sdílej: