Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Profitux je pouze PHP hosting, takže nic pro tebe.
Neomezený datový přenos chápej v tom smyslu, že tam nemáš nastavený žádný pevný limit ve smyslu "můžeš protáhnout jen tolik a konec", který by tě omezoval. Jsou to sdílené servery. Někdo tahá méně, někdo více. Všechno v rozumných mezích a v rámci podmínek.koukam ze sehnat hosting s perlem neni tak snadny...Je to naprosto snadné, jen stačí jednat s někým, kdo není lama a nehostuje pouze PHP. Součástí hostingu je sdílená IPv4 i IPv6 (pokud není hoster předpotopní), součástí VPS je vyhrazená IPv4 i IPv6. VPS se dá sehnat ledaskde, mojí osobní preferencí je virtualmaster.cz, ale používal jsem i jiné.
pokud si webhoster neporadí s takovou banalitou jako je další skriptovací jazyk, který má v repozitářích své distribuceKéž by to bylo tak jednoduché
A jestli bude měsíčně o desetikorunu či třeba stovku levnější či dražší, to je na celkovém drobnost, kterou si běžně můžu zákazníkům dovolit i pouze oznámit.A kolikrát jsi to zkoušel? Dobře se o tom povídá, stovka sem, stovka tam, však o nic nejde... Jenže běžný zákazník v ČR řeší desetikoruny ročně.
Nehledě na to, že pokud si webhoster neporadí s takovou banalitou jako je další skriptovací jazyk, který má v repozitářích své distribuce, můžu očekávat, že ať budu v budoucnu potřebovat cokoli, stejně mi nevyjde vstříc.Jak velký hosting provozuješ, že tu o tom tak sebejistě píšeš? Je hodně velký rozdíl provozovat server pro sebe a pár kamárádů a sdílený webhosting pro zákazníky které neznáš a kteří si platí za to, že server prostě funguje a mají někoho kdo jim pomůže s případnými problémy. Zodpovědný webhoster bude o té věci, kterou má provozovat, také dost vědět. Takže na to aby každému zapnul libovolnou blbost co si zrovna vymyslí tak by musel mít hodně lidí v týmu a tolik zákazníků na novou technologii (v ČR) nesežene aby se mu to vyplatilo. Pokud ty lidi v týmu mít nebude, tak nebude schopen dělat podporu tomu co sám provozuje (což je velmi častý způsob provozu hostingu u nás
Tohle mu bude fungovat všude. Kdyby tam chtěl cpát jméno subdomény, tak si myslím, že s ním ty registrační formuláře většiny hostingových poskytovatelů vyběhnou..
Osobně jsem to ale nezkoušel, takže to berte jen jako domněnku.Tohle mu bude fungovat všude.Musím tě zklamat. Nefungovalo.
V čem byl ten zádrhel?
Tiskni
Sdílej: