V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Profitux je pouze PHP hosting, takže nic pro tebe.
Neomezený datový přenos chápej v tom smyslu, že tam nemáš nastavený žádný pevný limit ve smyslu "můžeš protáhnout jen tolik a konec", který by tě omezoval. Jsou to sdílené servery. Někdo tahá méně, někdo více. Všechno v rozumných mezích a v rámci podmínek.koukam ze sehnat hosting s perlem neni tak snadny...Je to naprosto snadné, jen stačí jednat s někým, kdo není lama a nehostuje pouze PHP. Součástí hostingu je sdílená IPv4 i IPv6 (pokud není hoster předpotopní), součástí VPS je vyhrazená IPv4 i IPv6. VPS se dá sehnat ledaskde, mojí osobní preferencí je virtualmaster.cz, ale používal jsem i jiné.
pokud si webhoster neporadí s takovou banalitou jako je další skriptovací jazyk, který má v repozitářích své distribuceKéž by to bylo tak jednoduché
A jestli bude měsíčně o desetikorunu či třeba stovku levnější či dražší, to je na celkovém drobnost, kterou si běžně můžu zákazníkům dovolit i pouze oznámit.A kolikrát jsi to zkoušel? Dobře se o tom povídá, stovka sem, stovka tam, však o nic nejde... Jenže běžný zákazník v ČR řeší desetikoruny ročně.
Nehledě na to, že pokud si webhoster neporadí s takovou banalitou jako je další skriptovací jazyk, který má v repozitářích své distribuce, můžu očekávat, že ať budu v budoucnu potřebovat cokoli, stejně mi nevyjde vstříc.Jak velký hosting provozuješ, že tu o tom tak sebejistě píšeš? Je hodně velký rozdíl provozovat server pro sebe a pár kamárádů a sdílený webhosting pro zákazníky které neznáš a kteří si platí za to, že server prostě funguje a mají někoho kdo jim pomůže s případnými problémy. Zodpovědný webhoster bude o té věci, kterou má provozovat, také dost vědět. Takže na to aby každému zapnul libovolnou blbost co si zrovna vymyslí tak by musel mít hodně lidí v týmu a tolik zákazníků na novou technologii (v ČR) nesežene aby se mu to vyplatilo. Pokud ty lidi v týmu mít nebude, tak nebude schopen dělat podporu tomu co sám provozuje (což je velmi častý způsob provozu hostingu u nás
Tohle mu bude fungovat všude. Kdyby tam chtěl cpát jméno subdomény, tak si myslím, že s ním ty registrační formuláře většiny hostingových poskytovatelů vyběhnou..
Osobně jsem to ale nezkoušel, takže to berte jen jako domněnku.Tohle mu bude fungovat všude.Musím tě zklamat. Nefungovalo.
V čem byl ten zádrhel?
Tiskni
Sdílej: