Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Googlovani me zatim moc nepomohlo. Neco jsem sice nasel ale vypada to ze kazdy sam sebe jenom chvali a nezverejnuje nedostatky tak by me zajimalo s cim mate dobry nebo spatny zkusenosti...
Moje pozadavky jsou (myslim) celkem skromny:
diky za tipy
Tiskni
Sdílej:
Profitux je pouze PHP hosting, takže nic pro tebe.
Neomezený datový přenos chápej v tom smyslu, že tam nemáš nastavený žádný pevný limit ve smyslu "můžeš protáhnout jen tolik a konec", který by tě omezoval. Jsou to sdílené servery. Někdo tahá méně, někdo více. Všechno v rozumných mezích a v rámci podmínek.koukam ze sehnat hosting s perlem neni tak snadny...Je to naprosto snadné, jen stačí jednat s někým, kdo není lama a nehostuje pouze PHP. Součástí hostingu je sdílená IPv4 i IPv6 (pokud není hoster předpotopní), součástí VPS je vyhrazená IPv4 i IPv6. VPS se dá sehnat ledaskde, mojí osobní preferencí je virtualmaster.cz, ale používal jsem i jiné.
pokud si webhoster neporadí s takovou banalitou jako je další skriptovací jazyk, který má v repozitářích své distribuceKéž by to bylo tak jednoduché
A jestli bude měsíčně o desetikorunu či třeba stovku levnější či dražší, to je na celkovém drobnost, kterou si běžně můžu zákazníkům dovolit i pouze oznámit.A kolikrát jsi to zkoušel? Dobře se o tom povídá, stovka sem, stovka tam, však o nic nejde... Jenže běžný zákazník v ČR řeší desetikoruny ročně.
Nehledě na to, že pokud si webhoster neporadí s takovou banalitou jako je další skriptovací jazyk, který má v repozitářích své distribuce, můžu očekávat, že ať budu v budoucnu potřebovat cokoli, stejně mi nevyjde vstříc.Jak velký hosting provozuješ, že tu o tom tak sebejistě píšeš? Je hodně velký rozdíl provozovat server pro sebe a pár kamárádů a sdílený webhosting pro zákazníky které neznáš a kteří si platí za to, že server prostě funguje a mají někoho kdo jim pomůže s případnými problémy. Zodpovědný webhoster bude o té věci, kterou má provozovat, také dost vědět. Takže na to aby každému zapnul libovolnou blbost co si zrovna vymyslí tak by musel mít hodně lidí v týmu a tolik zákazníků na novou technologii (v ČR) nesežene aby se mu to vyplatilo. Pokud ty lidi v týmu mít nebude, tak nebude schopen dělat podporu tomu co sám provozuje (což je velmi častý způsob provozu hostingu u nás
Tohle mu bude fungovat všude. Kdyby tam chtěl cpát jméno subdomény, tak si myslím, že s ním ty registrační formuláře většiny hostingových poskytovatelů vyběhnou..
Osobně jsem to ale nezkoušel, takže to berte jen jako domněnku.Tohle mu bude fungovat všude.Musím tě zklamat. Nefungovalo.
V čem byl ten zádrhel?