V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Googlovani me zatim moc nepomohlo. Neco jsem sice nasel ale vypada to ze kazdy sam sebe jenom chvali a nezverejnuje nedostatky tak by me zajimalo s cim mate dobry nebo spatny zkusenosti...
Moje pozadavky jsou (myslim) celkem skromny:
diky za tipy
Tiskni
Sdílej:
Profitux je pouze PHP hosting, takže nic pro tebe.
Neomezený datový přenos chápej v tom smyslu, že tam nemáš nastavený žádný pevný limit ve smyslu "můžeš protáhnout jen tolik a konec", který by tě omezoval. Jsou to sdílené servery. Někdo tahá méně, někdo více. Všechno v rozumných mezích a v rámci podmínek.koukam ze sehnat hosting s perlem neni tak snadny...Je to naprosto snadné, jen stačí jednat s někým, kdo není lama a nehostuje pouze PHP. Součástí hostingu je sdílená IPv4 i IPv6 (pokud není hoster předpotopní), součástí VPS je vyhrazená IPv4 i IPv6. VPS se dá sehnat ledaskde, mojí osobní preferencí je virtualmaster.cz, ale používal jsem i jiné.
pokud si webhoster neporadí s takovou banalitou jako je další skriptovací jazyk, který má v repozitářích své distribuceKéž by to bylo tak jednoduché
A jestli bude měsíčně o desetikorunu či třeba stovku levnější či dražší, to je na celkovém drobnost, kterou si běžně můžu zákazníkům dovolit i pouze oznámit.A kolikrát jsi to zkoušel? Dobře se o tom povídá, stovka sem, stovka tam, však o nic nejde... Jenže běžný zákazník v ČR řeší desetikoruny ročně.
Nehledě na to, že pokud si webhoster neporadí s takovou banalitou jako je další skriptovací jazyk, který má v repozitářích své distribuce, můžu očekávat, že ať budu v budoucnu potřebovat cokoli, stejně mi nevyjde vstříc.Jak velký hosting provozuješ, že tu o tom tak sebejistě píšeš? Je hodně velký rozdíl provozovat server pro sebe a pár kamárádů a sdílený webhosting pro zákazníky které neznáš a kteří si platí za to, že server prostě funguje a mají někoho kdo jim pomůže s případnými problémy. Zodpovědný webhoster bude o té věci, kterou má provozovat, také dost vědět. Takže na to aby každému zapnul libovolnou blbost co si zrovna vymyslí tak by musel mít hodně lidí v týmu a tolik zákazníků na novou technologii (v ČR) nesežene aby se mu to vyplatilo. Pokud ty lidi v týmu mít nebude, tak nebude schopen dělat podporu tomu co sám provozuje (což je velmi častý způsob provozu hostingu u nás
Tohle mu bude fungovat všude. Kdyby tam chtěl cpát jméno subdomény, tak si myslím, že s ním ty registrační formuláře většiny hostingových poskytovatelů vyběhnou..
Osobně jsem to ale nezkoušel, takže to berte jen jako domněnku.Tohle mu bude fungovat všude.Musím tě zklamat. Nefungovalo.
V čem byl ten zádrhel?