Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
typedef int A; template<typename T> struct X {}; int main() { X<::A> t; }Vystup gcc:
a.cpp: In function ‘int main()’: a.cpp:7:3: error: ‘<::’ cannot begin a template-argument list [-fpermissive] a.cpp:7:3: note: ‘<:’ is an alternate spelling for ‘[’. Insert whitespace between ‘<’ and ‘::’ a.cpp:7:3: note: (if you use ‘-fpermissive’ G++ will accept your code)Vystup clangu:
a.cpp:7:2: error: cannot refer to class template 'X' without a template argument list X<::A> t; ^ a.cpp:4:8: note: template is declared here struct X {}; ^ a.cpp:7:5: error: expected expression X<::A> t; ^ a.cpp:7:5: error: expected ']' a.cpp:7:3: note: to match this '[' X<::A> t; ^ 3 errors generated.Chapu ze oba prekladace nactou
<:
a povazuji to za alternativni token k [
. V draftu C++11, kapitole "2.5 Preprocessing tokens", jsem ale nasel:
— Otherwise, if the next three characters are <:: and the subsequent character is neither : nor >, the < is treated as a preprocessor token by itself and not as the first character of the alternative token <:.
Jeste nez jim pujdu reportovat chyby tak by me zajimalo jestli se opravdu oba prekladace rozhodly tohle ignorovat, nebo je tam nejaky catch... Obzvlaste me prekvapuje g++ a jeho drza hlaska "‘<::’ cannot begin a template-argument list"
Tiskni
Sdílej:
V draftu C++11Tohle je odpověď -- se
-std=c++0x
to projde std::vector<myNumber<int>>