Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
typedef int A; template<typename T> struct X {}; int main() { X<::A> t; }Vystup gcc:
a.cpp: In function ‘int main()’: a.cpp:7:3: error: ‘<::’ cannot begin a template-argument list [-fpermissive] a.cpp:7:3: note: ‘<:’ is an alternate spelling for ‘[’. Insert whitespace between ‘<’ and ‘::’ a.cpp:7:3: note: (if you use ‘-fpermissive’ G++ will accept your code)Vystup clangu:
a.cpp:7:2: error: cannot refer to class template 'X' without a template argument list X<::A> t; ^ a.cpp:4:8: note: template is declared here struct X {}; ^ a.cpp:7:5: error: expected expression X<::A> t; ^ a.cpp:7:5: error: expected ']' a.cpp:7:3: note: to match this '[' X<::A> t; ^ 3 errors generated.Chapu ze oba prekladace nactou
<:
a povazuji to za alternativni token k [
. V draftu C++11, kapitole "2.5 Preprocessing tokens", jsem ale nasel:
— Otherwise, if the next three characters are <:: and the subsequent character is neither : nor >, the < is treated as a preprocessor token by itself and not as the first character of the alternative token <:.
Jeste nez jim pujdu reportovat chyby tak by me zajimalo jestli se opravdu oba prekladace rozhodly tohle ignorovat, nebo je tam nejaky catch... Obzvlaste me prekvapuje g++ a jeho drza hlaska "‘<::’ cannot begin a template-argument list"
Tiskni
Sdílej:
V draftu C++11Tohle je odpověď -- se
-std=c++0x
to projde std::vector<myNumber<int>>