Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
typedef int A; template<typename T> struct X {}; int main() { X<::A> t; }Vystup gcc:
a.cpp: In function ‘int main()’: a.cpp:7:3: error: ‘<::’ cannot begin a template-argument list [-fpermissive] a.cpp:7:3: note: ‘<:’ is an alternate spelling for ‘[’. Insert whitespace between ‘<’ and ‘::’ a.cpp:7:3: note: (if you use ‘-fpermissive’ G++ will accept your code)Vystup clangu:
a.cpp:7:2: error: cannot refer to class template 'X' without a template argument list X<::A> t; ^ a.cpp:4:8: note: template is declared here struct X {}; ^ a.cpp:7:5: error: expected expression X<::A> t; ^ a.cpp:7:5: error: expected ']' a.cpp:7:3: note: to match this '[' X<::A> t; ^ 3 errors generated.Chapu ze oba prekladace nactou
<:
a povazuji to za alternativni token k [
. V draftu C++11, kapitole "2.5 Preprocessing tokens", jsem ale nasel:
— Otherwise, if the next three characters are <:: and the subsequent character is neither : nor >, the < is treated as a preprocessor token by itself and not as the first character of the alternative token <:.
Jeste nez jim pujdu reportovat chyby tak by me zajimalo jestli se opravdu oba prekladace rozhodly tohle ignorovat, nebo je tam nejaky catch... Obzvlaste me prekvapuje g++ a jeho drza hlaska "‘<::’ cannot begin a template-argument list"
Tiskni
Sdílej:
V draftu C++11Tohle je odpověď -- se
-std=c++0x
to projde std::vector<myNumber<int>>