Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
v nedeli je mozno spojit dve velmi dulezite cinosti, ktere jsou opravdovym priznivcum linuxu samozrejmosti, totiz po navsteve linuxvikendu se presunout do Vrsovic.
Opravdovy uzivatel linuxu je na zaklade sve inteligence jaksi automaticky fanda Bohemky a proto bych to vetsine navstevniku linuxoveho vikendu nemusel ani psat, protoze po prednasce se stejne vsichni odebereme na Bohemku.
jsou zde ovsem i mladsi kolegove, kteri pochazeji nekdy z pomylenych rodin, kde je otec spartan a syn se casto nedokaze vymanit z takove zavislosti. Takovym priznivcum linuxu je treba sdelit, ze na Bohemku chodi vesmes akademici a nema to napr. s temi rudymi hulvaty nic spolecneho. Ano, na Bohemku je mozno jit i se slecnou aniz by se bylo treba obavat, ze tim vztah skonci. Proto se jiz tesim na prednasky a doufam, ze vetsina z nas pak pujde povzbudit v tom utkani s Hradcem. Zacatek v 18.00 v Dolicku.
Tiskni
Sdílej:
printf("Baník pyčo!\n");
this:1: warning: tento příspěvek obsahuje hanlivé výrazy, jeho dlouhodobé užívání může způsobit psychickou vážnou poruchu