Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Rada vedecky cinnych kolegu jiz o tom slysela, totiz o konferenci "International Conference on Computer Science and Software Engineering 2008" v polovine prosince v Cine. 'Jakysi' Dr. Herbert Schlangemann ze svedske university v Ulmea zaslal poradatelum svuj prispevek - "Towards the Simulation of E-Commerce". Prispevek nebyl ocenen natolik, aby se dostal do prednaskoveho poradu ale skoncil alespon v poster-sessions. Navic byl Dr. Schlangemann poveren moderovanim thredu "Distributed and Parallel Computing & Embedded Programming". Reklo by se, bezna vec pri organizaci vedeckych konferenci.
Smutne je jenom to, ze Dr. Schlangemann se na svedske univerzite vubec nevyskytuje a navic byla jeho prace vytvorena za pomoci programu SCIgen. Tento program analyzuje zverejnene vedecke prace na zaklade zadanych pojmu a generuje "vedecke prace" s tabulkami hodnot, grafy a zdroji. Vysledkem je samozrekme vedecky nonsens, ale koho to (jak vidno) dnes zajima.
Jak v nadpise uvedeno, je otazka, jaky program pouziva pro generovani svych nesmyslu pan profesor. SCIgen by nebyla spatna volba, problem bude, ze prace pana profesora se vyznacuje tim, ze je zasadne proti soucasnemu stavu vedeckeho vyvoje a to by SCIgen asi nedokazal. Ovsem program je pod GPL, proto jak vime je mozno kod programu upravit tak, aby vysledna "vedecka prace" tvrdila pravy opak toho, co je prave jako status quo znamo.
Ale mozna si pan profesor vymysli ty hovadiny sam. At uz je to jak chce, na cem my priznivco OSS trvame je, aby pri tvorbe tech nesmyslu pouzival openoffice.org.
Vsechno nejlepsi v Novem roce
zdroj:http://diehimmelistschoen.blogspot.com/
Tiskni
Sdílej:
Ajťákův rok má bohužel jen 255 dní. Ale počkejte, až povýším na long int!Kdyz uz, tak ajtakuv rok ma 256 dni, snad bys nechtel nechat den 0 nepouzitej
sizeof(byte)
. No uvažoval jsem, že by ten nultej mohlo bejt vyspávání silvestrovské opice, ale vzhledem k tomu, že takových sní je v roce poněkud více, bych musel vynechat další... reknu to takhle, na zahranicnich diskuzich sice nebyla zprava kolorovana tim Klausem ale presto se mohl clovek dozvedet nasledujici:
- jakym zpusobem jsou vybirany prispevky na konference, vcetne pripominek o tzv. "vedecke - profesorske mafii"
- jak je hlidana kvalita prispevku
- jaka je napr. kvalita soucasnych diplomovych praci
- jaka temata maji nastavajici vyzkumni pracovnici volit, aby si ziskali v IT nejake jmeno
Prispevek jsem zadal zamerne, vyskytuje se zde rada studentu a i hotovych vysokoskolaku a doufal jsem, ze uroven neni v CR az tak silena, jak by se nekdo mohl domnivat. Bohuzel jsem se mylil.
jakym zpusobem jsou vybirany prispevky na konference, vcetne pripominek o tzv. "vedecke - profesorske mafii"toto je naprosto normalni a neni to tak hrozne, jak se zda. toto neni priklad zadne mafie... spis drobnych podvodnicku.
jak je hlidana kvalita prispevkujak kde... zkuste si protlacit prispevek na konferenci ACM a poznate...
Umea, ne Ulmea!
2008? Ja mam pocit ze tohle je minimalne tri roky stara kachna.