Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Rada vedecky cinnych kolegu jiz o tom slysela, totiz o konferenci "International Conference on Computer Science and Software Engineering 2008" v polovine prosince v Cine. 'Jakysi' Dr. Herbert Schlangemann ze svedske university v Ulmea zaslal poradatelum svuj prispevek - "Towards the Simulation of E-Commerce". Prispevek nebyl ocenen natolik, aby se dostal do prednaskoveho poradu ale skoncil alespon v poster-sessions. Navic byl Dr. Schlangemann poveren moderovanim thredu "Distributed and Parallel Computing & Embedded Programming". Reklo by se, bezna vec pri organizaci vedeckych konferenci.
Smutne je jenom to, ze Dr. Schlangemann se na svedske univerzite vubec nevyskytuje a navic byla jeho prace vytvorena za pomoci programu SCIgen. Tento program analyzuje zverejnene vedecke prace na zaklade zadanych pojmu a generuje "vedecke prace" s tabulkami hodnot, grafy a zdroji. Vysledkem je samozrekme vedecky nonsens, ale koho to (jak vidno) dnes zajima.
Jak v nadpise uvedeno, je otazka, jaky program pouziva pro generovani svych nesmyslu pan profesor. SCIgen by nebyla spatna volba, problem bude, ze prace pana profesora se vyznacuje tim, ze je zasadne proti soucasnemu stavu vedeckeho vyvoje a to by SCIgen asi nedokazal. Ovsem program je pod GPL, proto jak vime je mozno kod programu upravit tak, aby vysledna "vedecka prace" tvrdila pravy opak toho, co je prave jako status quo znamo.
Ale mozna si pan profesor vymysli ty hovadiny sam. At uz je to jak chce, na cem my priznivco OSS trvame je, aby pri tvorbe tech nesmyslu pouzival openoffice.org.
Vsechno nejlepsi v Novem roce
zdroj:http://diehimmelistschoen.blogspot.com/
Tiskni
Sdílej:
Ajťákův rok má bohužel jen 255 dní. Ale počkejte, až povýším na long int!Kdyz uz, tak ajtakuv rok ma 256 dni, snad bys nechtel nechat den 0 nepouzitej
sizeof(byte)
. No uvažoval jsem, že by ten nultej mohlo bejt vyspávání silvestrovské opice, ale vzhledem k tomu, že takových sní je v roce poněkud více, bych musel vynechat další... reknu to takhle, na zahranicnich diskuzich sice nebyla zprava kolorovana tim Klausem ale presto se mohl clovek dozvedet nasledujici:
- jakym zpusobem jsou vybirany prispevky na konference, vcetne pripominek o tzv. "vedecke - profesorske mafii"
- jak je hlidana kvalita prispevku
- jaka je napr. kvalita soucasnych diplomovych praci
- jaka temata maji nastavajici vyzkumni pracovnici volit, aby si ziskali v IT nejake jmeno
Prispevek jsem zadal zamerne, vyskytuje se zde rada studentu a i hotovych vysokoskolaku a doufal jsem, ze uroven neni v CR az tak silena, jak by se nekdo mohl domnivat. Bohuzel jsem se mylil.
jakym zpusobem jsou vybirany prispevky na konference, vcetne pripominek o tzv. "vedecke - profesorske mafii"toto je naprosto normalni a neni to tak hrozne, jak se zda. toto neni priklad zadne mafie... spis drobnych podvodnicku.
jak je hlidana kvalita prispevkujak kde... zkuste si protlacit prispevek na konferenci ACM a poznate...
Umea, ne Ulmea!
2008? Ja mam pocit ze tohle je minimalne tri roky stara kachna.