Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Ajťákův rok má bohužel jen 255 dní. Ale počkejte, až povýším na long int!Kdyz uz, tak ajtakuv rok ma 256 dni, snad bys nechtel nechat den 0 nepouzitej
sizeof(byte)
. No uvažoval jsem, že by ten nultej mohlo bejt vyspávání silvestrovské opice, ale vzhledem k tomu, že takových sní je v roce poněkud více, bych musel vynechat další... reknu to takhle, na zahranicnich diskuzich sice nebyla zprava kolorovana tim Klausem ale presto se mohl clovek dozvedet nasledujici:
- jakym zpusobem jsou vybirany prispevky na konference, vcetne pripominek o tzv. "vedecke - profesorske mafii"
- jak je hlidana kvalita prispevku
- jaka je napr. kvalita soucasnych diplomovych praci
- jaka temata maji nastavajici vyzkumni pracovnici volit, aby si ziskali v IT nejake jmeno
Prispevek jsem zadal zamerne, vyskytuje se zde rada studentu a i hotovych vysokoskolaku a doufal jsem, ze uroven neni v CR az tak silena, jak by se nekdo mohl domnivat. Bohuzel jsem se mylil.
jakym zpusobem jsou vybirany prispevky na konference, vcetne pripominek o tzv. "vedecke - profesorske mafii"toto je naprosto normalni a neni to tak hrozne, jak se zda. toto neni priklad zadne mafie... spis drobnych podvodnicku.
jak je hlidana kvalita prispevkujak kde... zkuste si protlacit prispevek na konferenci ACM a poznate...
Umea, ne Ulmea!
2008? Ja mam pocit ze tohle je minimalne tri roky stara kachna.
Tiskni
Sdílej: