Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Uplne dole na strance abicka je rozcestnik. Asi se tam normalne nikdo nediva, ale ten rozcestnik ma podivuhodne vlastnosti - vidi do budoucnosti.
Vsiml jsem si toho vlastne jiz nekolikrat, ale vzdy jsem si rikal, ze jsem se prehledl. Ale nyni je to zase tak. Kdyz se podivate na zaznamy pro aktualni prispevku pro Linuxsoft, tak zjistite, ze je mozno se prihlasit na 60. linuxovsky patek. Kdyz se ale podivate na aktualni stranku linuxsoftu, tak tam takovy clanek vubec neni.
Myslim si, ze je to revolucni myslenka a uprimne receno bych rad vedel, jak to panove na abc-linuxu dokazou. Ale i kdyz nam to neprozradi, presto jsem rad, ze je potvrzeno, ze my Cesi patrime ke svetove spicce, co se technologie tyce. Vsude jinde na to uhadovani budoucnosti maji vyzkumne ustavy a zde na abclinuxu je uhadovani budoucnosti jiz realizovano. Navic, na ten 60. linuxovsky patek, o kterem nema linuxsoft jeste ani paru se jiz nekteri lide registrovali.
Caste ctenare zde nechci ani dnes zklamat a proto bych rad sdelil moji predstavu, jak to abclinuxu asi dela. Jsem presvedcen, ze maji nejakeho znameho v kancelari prezidenta republiky.
Tiskni
Sdílej: