Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Nejde o web, jde o to, že IMHO na Iternetu skoro nic není. ...Zato nalézám ohromující množství doslova a do písmene neužitečných a zbytečných sraček a porna.to spatne hledas, resp. nevis, co hledas :) Tak jen namatkou, a zamerne vynecham pocitacove "vedy": databaze veskere odborne publikovane literaty z mediciny od r. 1950 je-libo neco virologie? literatury? anticka klasika? hebrejske rukopisy? nemluve o wikipedii, diskusnich forech o ruznych specialnich tematech (samozrejme se clovek musi vydat za hranice cestiny)...atd. atd. ve skutecnosti je dnes na netu skoro vsechno, jen je treba dukladne hledat, popr. vedet, kde hledat. Protoze ano, na prvni pohled narazi clovek jen na balast a smeti. Cili rekl bych, ze je to s netem jako skoro se vsim: cloveku se zda, ze nic neni zajimave, protoze ho momentalne nic nebavi. Staci trochu otevrit oci (a hlavne vedet, co hledam a chtit to najit) a najednou to bude naopak: je toho az moc.
apt-get dist-upgrade
myslim vytizi linku docela spolehlive, emerge --update --deep --newuse world
taky. http://rss.plech.net
coz je rss ctecka, kde mam sledovanu spoustu oblibenych webu. Jejich procteni trva hafo dlouho a nove clanky se pekne hromadi a prakticky nikdy se nenudim. Lepsi nez cumet na telefizu :)
Tiskni
Sdílej: