Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.
Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.
Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.
npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.
Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.
Nvidia na své konferenci NVIDIA GTC Taipei 2026 představila řadu novinek. Společně s Microsoftem představili superčip NVIDIA RTX Spark (až 6 144 jader GPU, 20 jader CPU, 1 petaflop AI výkonu v FP4 a 128 GB jednotné paměti). První notebooky a stolní počítače s tímto čipem od Nvidie místo Intelu nebo AMD by se měly na trh dostat na podzim letošního roku.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu kapesního počítače s Linuxem CardputerZero od společnosti M5Stack. Postaven je na Raspberry Pi Compute Module 0. Podporuje moduly M5. Koupit lze s rozšířeními LoRa a CC1101.
Tento týden se bude vyznačovat zejména deštěm, a proto vás může zajímat, že již v úterý proběhne 63. Virtuální Bastlírna, která se bude odehrávat přímo v teple vašich domovů a bastlíren. Proto se připojte k této volné otevřené diskuzi bastlířů, techniků, vědců, ve které se probírají novinky a zajímavá témata z techniky. Mezi největší novinky bude tentokrát patrně patřit oznámení hackerského nástroje Flipper One. Zároveň úspěšně probíhá
… více »86Box (Wikipedie), tj. emulátor retro počítačů založených na x86, byl vydán ve verzi 6.0. Přibyly například zvuky pevného disku. Na GitHubu jsou vedle zdrojových kódů ke stažení také připravené balíčky ve formátu AppImage.
Byla vydána nová verze 4.6 audio přehrávače Audacious (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový plugin pro procházení soubory, podporu audio formátu Musepack SV8 nebo přechod na build systém Meson.
Ľudia by sa predsa mohli vyjadriť tak ako doteraz, ale niektorým by sa týmto spôsobom vyjadrovanie uľahčilo.
Monolitický systém - jedná sa o jeden systém ako celok, ale je zálohovaný pomocou P2P databázy, ktorú môže zdieľať každý doma, viz. XPeer.
Hierarchia - zostala by rovnaká aká je dnes, len dáta by sa zhromažďovali na jednom mieste, odkiaľ by ľudia mohli čerpať informácie. Postup nasadenia vídím tak, že sa to otestuje v malých mestách a ak sa to osvedčí, môže sa to rošíriť na väčšie celky.
Ta bugzilla, pokud by byla správně udělaná, je dobrý nápad, to ostatní podle mě zas tolik užitečné/reálné není.
Státní správa by se měla maximálně zjednodušit. Tj. hierarchie by měla být "plochá" (málo mezičlánků mezi vedením a těma dole), všechny procesy/formuláře/... co nejvíce zjednodušit, možná dát úředníkům v některých případech víc pravomocí atd.
Obecně je ale problém v tom, že ve státu prostě není tolik motivace fungovat tak efektivně jako v soukromé firmě.
Tohle je ale jenom názor člověka, který má pouze běžné informace zvenčí, v reálu to možná chodí jinak než předpokládám...
Ja bych to nechal tak, jak to je. Stat potazmo uredniky nezajima nazor obcana a tak co to resit. Zakazku na servery a naprogramovani webove technologie by zas shrabla nejaka firma a dodala bastl za nekolik miliard narozdil od pouzitelneho reseni jednotlivcu ci spolku zadarmo + cenu zeleza ci jen hostingu jez si zasponzoruji z vlastnich kapes pripadne z reklam.
Do skolstvi bych to nepletl vubec - byl by to akorat tunel jak vsechno ostatni. INDOS nam uz stacil.
Kdo se chce vzdelavat, na netu si info najde sam a skola mu v tom nepomuze. Kdo je lempl tomu nepomuze net ani skola, rakoska ....
Lidi by si meli postavit vlastni platformu a na stat se vyflaknout. Toto se z jiste casti deje hafo let.
>>> V dnešnej situácií nedáva štátna príslušnosť žiaden zmysel. Občan na svojej príslušnosti viac stráca ako získava.
1+++
Otazka mimo, v cem jste ten diagram vytvoril?
Podobnou věc měli ve svém volebním programu pouze lidovci...Já bych se rád zeptal: co v programu lidovci neměli? Tolik bodů programu jsem už dlouho neviděl.
. Sdělení je ale jasné. Z odchodu strany středověkých blábolů mám podobnou radost jako když nebyli zvoleni republikáni.
Budte si jist ze to NIKDY nebude a pokud ano, tak se urady postaraji o likvidaci provozovatele takoveto sluzby.
Mame prece demokracii no ne.
Neni to mozne. Takoveto zakazky jsou i o nekolik radu predrazene. Firmy jez by to seriozne a za seriozni cenu udelaly nemaji kapital na uplatky.
Proste neni doba na to vyhazovat 90 % penez do ohne.
Tiskni
Sdílej: