Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
To musíte vědět nejlépe vy, jestli je ten odstavec pro vás natolik vážným problémem, abyste raději používal jiný prohlížeč. Jen si nejsem jistý, jestli licenční podmínky ostatních prohlížečů budou výrazně příznivější.Konqueror 3.5.9 ⇒ Nápověda ⇒ O aplikaci Konqueror ⇒ Licenční ujednání: Tento program je distribuován za podmínek GPL v2. ... hm, tam asi nic o špiclování stran KDE e.V. nic nebude :-p
a jejich exotickému směšnému právnímu systému.IANAL, ale co je na jejich právním řádu tak exotického a směšného? Já znám spíše pár směšných zákonů v našem právním řádu (chci Bugzillu na zákony).
Pokud někdo může úspěšně:
- zažalovat fast-food, že ztloustl
- zažalovat výrobce cigaret, za to že má rakovinu plic
- zažalovat výrobce a prodejce mikrovlné trouby za to, že si dal do mikrovlny kočku, protože v návodu nebylo napsané, že kočka se v mikrovlne nesuší...
pak je tento právní systém skutečně zaostalý a směšný!
http://en.wikipedia.org/wiki/Caesar_Barber- zažalovat fast-food, že ztloustl
Shrnující věta:
"The lawsuit didn't ask for a particular amount of money, and ultimately never made it to court." Ano, zažaloval - ale logicky skončil ještě dřív, než došel k soudu.
Žalovali je za to, že tvrdili že cigarety jsou fajn, žádná zdravotní rizika neexistují, jen si klidně dejte, budete růžolící a zdraví. Jinými slovy aktivní lhaní. Ano, dnes nám to připadá nesmyslné, osvěta v tomhle směru zafungovala dobře, ale vždycky to tak nebylo. O tom soudu se dá diskutovat, ale rozhodně bych netvrdil, že jde o příznak zaostalosti a směšnosti právního systému.- zažalovat výrobce cigaret, za to že má rakovinu plic
A tenhle je můj vůbec nejoblíbenější. Tak schválně - chci slyšet jméno případu, jméno té nešťastné majitelky upečené kočičky...nebo aspoň jméno státu, ve kterém se měl tenhle proces odehrávat. Máme net, soudní archívy jsou ve Státech volně přístupné, neměl by to být problém, ne? O tomhle případu přeci slyšel KAŽDEJ! Sdělím ti sladké tajemství - nic takového se nikdy nestalo, je to jen populární urban myth, který koloval v různých podobách dávno před tím, než vznikly mikrovlnky, jen se podle něj tehdy sušilo v klasických plynových, elektrických, nebo já nevím jakých troubách. Ano, případy zvířat upečených zaživa v mikrovlnce se staly - ale rozhodně nešlo o nešťastnou náhodu, ale o pouhou lidskou zhovadilost.- zažalovat výrobce a prodejce mikrovlné trouby za to, že si dal do mikrovlny kočku, protože v návodu nebylo napsané, že kočka se v mikrovlne nesuší...
Takže asi takhle to je s tím nefungujícím a směšným soudním systémem v Americe. Není dokonalý, má spoustu svých problémů (stejně jako ten náš, a stejně jako každý jiný soudní systém na světě), ale funguje poměrně úspěšně, a odvážím se tvrdit, že je lepší a efektivnější než ten náš. To že to někde dělají jinak neznamená, že to dělají blbě.
Vies co, radsej by som zil v krajine kde mozes zalovat fast-foody ako v krajine, kde ocividne porusenia zakonov su tolerovane, kde sudnictvo, policiu a parlament ovladaju mafiani a kde maju pedofilovia a vrahovia viac prav ako pozostaly obeti.
Tiskni
Sdílej: