Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »U jasného brutálního vraha je to jasné.Nic takového neexistuje.
promiň, ale to co píšeš je dle mého hloupostNo jo, ale ona to hloupost není, chceš říct, snad že existuje důkaz takový, který se nedá zfalšovat, či špatně interpretovat?
a ten ukázkový případ je trochu jiná liga než kupříkladu usvědčený několikanásobný vrah.Ale tento člověk je přece také odsouzený a usvědčený z trestného činu pomluvy.
Vzato do důsledku teoreticky neexistuje, prakticky ano.To není pravda, opět se vychází z toho, že aby se sesbíralo tolik důkazů proti obžalovanému musela by to být obrovská shoda okolností, ale že taková shoda okolností nenastala již schopni zaručit nejsme. Obzvláště když zvážím fakt, že každý je uplatitelný, nebo přinejmenším vydíratelný a to včetně policistů, kriminálních vyšetřovatelů, justičních činitelů a vrcholných politiků, tak si nějak nedovedu představit jasnou 100% vinu.
je mi jedno, jestli ho někdo podřeže u zdi, zastřelí, usmrtí injekcí, zabijou spoluvězni v cele, nebo zdechne v pracovním táboře.Preco nie ty? Povedzme ze by bola taka moznost, ze by si mal moznost zabit ho, spravil by si to? Nie anonymny "nekdo", ale ty. Nepaci sa ti ze ho musis zivit zo svojich dani? Ok, tu mas pistol, tam chod vedla do cely a strel mu do hlavy! Spravis to? Pojdes a zastrelis toho cloveka? Spravil by si to? Uprimne si odpovedz...Predstav si to, chlapik pred tebou, ty mas pistol pri jeho hlave, trasie sa , prosi, tecu mu slzy, pomoci sa, pada na kolena, prosi ta aby si ho nezabijal, stlacis spust? Zabil by si ho? Dokazal by si to? Zamysli sa nad tym, ziadne silacke reci, ale skutok. Spravil by si to? Ak nie, tak si len dalsi luzer, ktory ma tvrde silne reci, schovavajuci sa za anonymneho "nekdo", ale ked pride na to aby za to co rozprava zobral aj zodpovednost, tak cuvne. Typicka ovca, ktora krici "niekto s tym nieco urobte", a ked dostane pozvanie "tak sa pridaj!", tak odpoved je "ja, preco ja?"
V roce 1995 se Holandské vojenské jednotky pod hlavičkou OSN v obavách o své vlastní životy jednoduše sbalily, a nechaly obyvatele srebrenice zmasakrovat čekajícími Srby.A co měli podle tebe dělat, ty chytráku? Vojska pod hlavičkou OSN přijíždí do země jako síla, která udržuje pořádek - a počet vojáků i výzbroj je tomu adekvátní. Jak by asi dopadli, kdyby po nich šla armáda té země a začaly na ně padat miny a podobné...
V pripade aktivni obrany by totiz uradum OSN nezbylo nez zasahnout, tezko by Nizozemi zduvodnilo svym obcanum, ze nechalo sve vojaky ve stychu.
To je čirá naivita. Ve skutečnosti v takových případech dochází ke stažení vojáků, odstoupení ministra obrany nebo dokonce k pádu vlády. Jako příklad mohu uvést americkou operaci v Somálsku nebo belgické vojáky ve Rwandě.
Milosevic chtel drzet nektere z techto vznikajicich statu nasilim pri Srbsku, coz bylo pricinou velke casti konfliktu v oblasti.
Myslím, že hlavní příčinou balkánských válek bylo velké promíchání obyvatelstva. Např. ve Slovinsku žijí převážně Slovinci, a proto se tam téměř neválčilo. Ale v Chorvatsku a Kosovu žila velká srbská menšina, která chtěla připojení k Srbsku, což mi přijde logické. V Bosně to bylo ještě komplikovanější (Srbové, Chorvati, muslimové). Když k tomu připočteme historické křivdy a výbušnou balkánskou povahu, tak to snad ani jinak dopadnout nemohlo. Uvidíme, jak se to vyvine v Makedonii.
Myslím si, že přirovnání k Sudetům bylo docela trefné.A nebo ať nemusím tak daleko do historie, přirování k Maďarům na Slovensku by bylo asi ještě trefňejší(ti si akorát ještě nezaložili milice a nevyhlásili vlastní stát, to je jen otázka času).
Kteří jsou vůbec ti dobří a kteří ti špatní?V občanské válce nejsou žádní dobří a špatní. Jsou jen MY a ONI.
Jo. Tohle říkal jeden knírkatý politikPsal je ten s větším knírem.. Měl smůlu. On žádné dějiny nepsal.
Docela úsměvná mi přijde i mapa zemí, které nezávislost Kosova uznali.
Tiskni
Sdílej: