Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Já ten čas do GNU/Linuxu investuju rád. Protože "hraní si" s GNU/Linuxem považuju za produktivní.
A co teda na tebe funguje? Panáčka něčeho tvrdšího?
Z toho mi vyplývá, že jsem si docela dost vylepšil pasivní znalost "počítačové angličtiny". Dále mi pomáhá v tom, aby můj mozek nezakrněl.Podobně mi kdysi posloužil borlandí Turbo Pascal a jeho skvělá nápověda.
>>> Pokud ten čas strávíš pod kapotou auta, jsi podle většiny lidí frajer co se vyzná v autech a má vytuněnou mašinu. Pokud ho strávíš zavrtaný v man stránkách, jsi blázen...
To je celkem logicke pac s vytunenym autem clovek pouta pozornost verejnosti kudy jede tudy "machruje".
Pokud naprogramujete i cely operacni system v rozsahu dnesniho desktopoveho OS a stravite na tom hafo tisicu hodin tak si toho verejnost (ta stejna, ktera by si vsimla vytuneneho auta) ani nevsimne.
Stejne muzete napsat co vam dal sex, turistika, piti piva, cigarety, pervitin, sbirani znamek, dloubani se v nose .....
Vzdy se najde hafo tech co reknou ze dotycny je nadsenec, magor, blb, borec ......
Nevidim duvod to jakkoli resit a hanit ci vyzvedavat jedno ci druhe.
Je to vec potreb a nazoru. Ovsem lide typu OVCE (bohuzel naprosta vetsina) tezko lze prevedcit ze vas to proste bavi a at se treba pos***u.
Pokud se nad tím hluboce zamyslím, tak GNU/Linux mě neustále "nutí" číst anglicky psané manuálové stránky, info stránky, různé HOWTO dokumenty... Z toho mi vyplývá, že jsem si docela dost vylepšil pasivní znalost "počítačové angličtiny". Dále mi pomáhá v tom, aby můj mozek nezakrněl.LOL!
Tiskni
Sdílej: