NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
i=0 wget -qO - "http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=meteo_druzica" | \ sed -rn '/img_item/ s/^[^"]+"([^"]+).*/\1/p' | while read S; do wget -qO "shmu$((i++)).jpg" http://www.shmu.sk$S done
Ale inak vdaka za inspiraciu, to je vlastne tak nejak cielom tohoto miniserialu, male jednoduche bash skriptiky a porovnat si to s tym ako by to robili ostatny lebo v bashi existuje 1000 moznych sposobov ako urobit jednu vec.
A potom ti staci uz iba vybrat si - ktora ti vyhovuje...
To je sice pekne, ale tvoja verzia nefunguje vo windowse (win-bash zo sf.net) :)Fajn, ale to nic nemění na tom, že to zbytečně komplikuješ
kdyz jsme u tech zbytecnosti - zbytecny cyklus (nejpomalejsi vec v shellu skoro ;) ) - xargs -i je mnohem lepsi ;)
Uznavam, ze s '-i' je to pomalejsi (ale to by slo obejit), ale ze cyklus bude z principu rychlejsi mi prilis neprijde, ale asi si jen nerozumime:
king ~ % time (seq 10000 | while read line; do; done )>/dev/null
(; seq 10000 | while read line; do; ; done; ) > /dev/null 0.30s user 0.13s system 100% cpu 0.429 total
king ~ % time (seq 10000 | xargs echo ) >/dev/null
(; seq 10000 | xargs echo; ) > /dev/null 0.03s user 0.01s system 92% cpu 0.036 total
ok, to uz beru - builtin VS binarka..
jinak lame se to (alespon u me) nekde kolem 20 zaznamu, pak uz zacne byt xargs rychlejsi, myslel jsem ze to cislo bude nizsi, dik za tip :)
k akemu balicku pod debianom patri prikaz convert?
nainstaluj apt-file a vis to hned
zislo by sa este pridat aby sa subory pomenovavali podla casu a datumu a mohol by vznikat pekny prehlad (napr aby sa to obmenovalo po siedmych dnoch - a sedem dni by bolo zachytenych v gifkach podla dna )
Tiskni
Sdílej: