Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
i=0 wget -qO - "http://www.shmu.sk/sk/?page=1&id=meteo_druzica" | \ sed -rn '/img_item/ s/^[^"]+"([^"]+).*/\1/p' | while read S; do wget -qO "shmu$((i++)).jpg" http://www.shmu.sk$S done
Ale inak vdaka za inspiraciu, to je vlastne tak nejak cielom tohoto miniserialu, male jednoduche bash skriptiky a porovnat si to s tym ako by to robili ostatny lebo v bashi existuje 1000 moznych sposobov ako urobit jednu vec.
A potom ti staci uz iba vybrat si - ktora ti vyhovuje...
To je sice pekne, ale tvoja verzia nefunguje vo windowse (win-bash zo sf.net) :)Fajn, ale to nic nemění na tom, že to zbytečně komplikuješ
kdyz jsme u tech zbytecnosti - zbytecny cyklus (nejpomalejsi vec v shellu skoro ;) ) - xargs -i je mnohem lepsi ;)
Uznavam, ze s '-i' je to pomalejsi (ale to by slo obejit), ale ze cyklus bude z principu rychlejsi mi prilis neprijde, ale asi si jen nerozumime:
king ~ % time (seq 10000 | while read line; do; done )>/dev/null
(; seq 10000 | while read line; do; ; done; ) > /dev/null 0.30s user 0.13s system 100% cpu 0.429 total
king ~ % time (seq 10000 | xargs echo ) >/dev/null
(; seq 10000 | xargs echo; ) > /dev/null 0.03s user 0.01s system 92% cpu 0.036 total
ok, to uz beru - builtin VS binarka..
jinak lame se to (alespon u me) nekde kolem 20 zaznamu, pak uz zacne byt xargs rychlejsi, myslel jsem ze to cislo bude nizsi, dik za tip :)
k akemu balicku pod debianom patri prikaz convert?
nainstaluj apt-file a vis to hned
zislo by sa este pridat aby sa subory pomenovavali podla casu a datumu a mohol by vznikat pekny prehlad (napr aby sa to obmenovalo po siedmych dnoch - a sedem dni by bolo zachytenych v gifkach podla dna )
Tiskni
Sdílej: