Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »A není lepší používat nějaký verzovací systém?
...keď pracujem s nejakou veľmi nestabilnou verziou nejakého programu...Není.
((CISLO++))
než tu obludu s bc. Počítat md5 každých 10 sekund je diskutabilní, já bych se klidně spolehl na čas změny souboru.
inotify
(příklas z manu):
#!/bin/sh while inotifywait -e modify /var/log/messages; do if tail -n1 /var/log/messages | grep httpd; then kdialog --msgbox "Apache needs love!" fi done
Mě přijde ten návrh k věci. Místo počítání MD5 si zavolaš inotifywait a ten běží dokud se soubor nezmění.
me to hlasi:
-bash: syntax error near unexpected token `newline'
neopisoval jsem to, pouzil jsme ctrl-c/ctrl-v
Pouzivam to podle navodu, jak pisete v blogu, ale ani jedna z moznosti nefunguje:
root@pocitac1:~# ./cbackup nejakydokument
Contiguous backup of single file v1.0
USAGE: cbackup <file>
root@pocitac1:~# cbackup <file>
-bash: syntax error near unexpected token `newline'
root@pocitac1:~#
Tohle nemuze myslet vazne.
Alespon odhalil, ze ma v PATH bashovy skript stejneho nazvu, ktery obsahuje syntaktickou chybu.
Jaaj dobre som sa zasmial
Ale aj tak osm nepochopil naco by mi mala tato finta sluzit:
Ak pracujem s nestabilonou aplikaciou a padne mi, tak som si to bud ulozil a zmeny mam v danom subore, alebo som si to neulozil a zmeny tam aj tak nemam... Nepotrebujem stotisic verzii v nejakom backup-e kvoli tomu ze subor casto ukladam kvoli testovaniu ci nemam syntakticku chybu a podobne...
Btw aky ma suvis pouzivanie nestabilnej aplikacie s ukladanim starych verzii suboru ?
Tiskni
Sdílej: