NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
#!/bin/bash CISLO=0 while true; do if [ ! -f "$1" ]; then echo "Contiguous backup of single file v1.0" echo "USAGE: cbackup <file>" exit 1 fi NEW=`md5sum "$1"` if [ "$OLD" != "$NEW" ]; then while [ -f "$1.$CISLO" ]; do CISLO=`echo $CISLO + 1 | bc` done echo Creating backup "$1.$CISLO" cp "$1" "$1.$CISLO" fi OLD=$NEW sleep 10 doneJa to používam keď pracujem s nejakou veľmi nestabilnou verziou nejakého programu. Unlimited undo je síce pekná vec, ale keď vám program padne tak je celé undo v péčku. Používa sa to tak že spustíte "cbackup nejakydokument" a veselo editujete ten dokument. Po každej dôležitej úprave to uložíte a o viac sa nestaráte. Ak nič nepadne tým lepšie a len treba vymazať tie zálohy. Nerobil som to cez inotify kvoli prenositeľnosti (WinXP,SCO 3.2,Ubuntu).
Tiskni
Sdílej:
A není lepší používat nějaký verzovací systém?
...keď pracujem s nejakou veľmi nestabilnou verziou nejakého programu...Není.
((CISLO++))
než tu obludu s bc. Počítat md5 každých 10 sekund je diskutabilní, já bych se klidně spolehl na čas změny souboru.
inotify
(příklas z manu):
#!/bin/sh while inotifywait -e modify /var/log/messages; do if tail -n1 /var/log/messages | grep httpd; then kdialog --msgbox "Apache needs love!" fi done
Mě přijde ten návrh k věci. Místo počítání MD5 si zavolaš inotifywait a ten běží dokud se soubor nezmění.
me to hlasi:
-bash: syntax error near unexpected token `newline'
neopisoval jsem to, pouzil jsme ctrl-c/ctrl-v
Pouzivam to podle navodu, jak pisete v blogu, ale ani jedna z moznosti nefunguje:
root@pocitac1:~# ./cbackup nejakydokument
Contiguous backup of single file v1.0
USAGE: cbackup <file>
root@pocitac1:~# cbackup <file>
-bash: syntax error near unexpected token `newline'
root@pocitac1:~#
Tohle nemuze myslet vazne.
Alespon odhalil, ze ma v PATH bashovy skript stejneho nazvu, ktery obsahuje syntaktickou chybu.
Jaaj dobre som sa zasmial
Ale aj tak osm nepochopil naco by mi mala tato finta sluzit:
Ak pracujem s nestabilonou aplikaciou a padne mi, tak som si to bud ulozil a zmeny mam v danom subore, alebo som si to neulozil a zmeny tam aj tak nemam... Nepotrebujem stotisic verzii v nejakom backup-e kvoli tomu ze subor casto ukladam kvoli testovaniu ci nemam syntakticku chybu a podobne...
Btw aky ma suvis pouzivanie nestabilnej aplikacie s ukladanim starych verzii suboru ?