Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Tiskni
Sdílej:
neco na lokalnim pocitaci beziciho by si neumel udelat?
apt-get install lighttpd php5-cgiA pak jen umísti do (defaultně) /var/www co potřebuješ.
ja to nikam umistovat nebudu, ja nemam v umyslu to pouzivat, ja si chtel jenom rejpnout ...
kdo nema ani svuj pocitac, nepouzije NIC!Toho se netýká úvodní problém
privital by som blokovanie uzivatelskych blogov (nativne - ziadne PHP, CGI ci perl skripty) podla mena blogera (ja viem bugzila...)...Zablokuj uživatele, schovají se i jeho blogy.
že se zobrazil jen poslední zápisek jednoho uživatele.že se na hlavní stránce zobrazil jen poslední zápisek jednoho uživatele.
echo
(mala narazka na jeho kritiku Pythonu 3 :))
Kdyz si otevru vasi registraci, tak tam najdu jen jméno a príjmení. Mozná pravé... Nevidím zádný rozdíl s neprihláseným príspevkem do diskuze, myslím, ze podstatnejsí jsou obsahy.Já v tom vidím rozdíl obrovský. Zaprvé je tu projevená snaha, zadruhé je tu pseudonymita, neboli když někoho jednou poznáte, opakovaně ho uvidíte pod stejnou přezdívkou. Registace (spolu s dalšími věcmi) je to, co odlišuje stálého a už známého návštěvníka portálu, člena komunity, od cizince, který sem občas zajde.
sám za sebe si myslím, dokonce tomu pevně věřím, že jste zakomplexovaný člověk, co má potřebu všem ostatním dávat najevo svoji vlastní důležitostA je to tu.
Bohužel někteří z nich nereagují úplně podle vašich představ, takže jim musíte pečlivě všem jednomu po druhém napsat, jak vám jsou jedno :).
Přečteno: 371×se zvyšuje každým GETem na stránku. Stačí udělat triviální wget ve smyčce a jde to do nekonečna (tak mě napadá, long inty?
dal jsem si práci a spočítal jsem si kolik mě průměrně četlo lidí za 50 blogů. Vyšlo mi 794 čtenářů.A tento blog už takmer 4000. Čo z toho vyplýva?
Ty si vážně blbec, když už počítáš počítáš počet otevření tvých cyntů . Takže znova ti to zopakuju: počet otvíračů se nerovná počtu čtenářů. Ono ti to už tady několik lidí vysvětlilo, ale ty si pořád sedíš na vedení, dědku.
Tenhle GPL odstraňovač je sice možná dobrý, ale pořád je to jen odstraňovač softwarový a navíc vyžaduje funkční webový server. Mnohem účinnější řešení by bylo ti useknout ruku popř. obě, a ono by chvíli trvalo než by ses naučil psát s tim hákem, co měli piráti, a nebo s bionickou rukou a byl by od tebe na čas pokoj. Dva měsíce bez přestání den co den jeden slint i více. Ty nemůžeš být normální.