Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak sem se konečně dopařil k fungující verzi Ubuntu a to hned pro AMD64
Je to celkem hezké (ikdž hnědá mi připomíná ledasco) a rychlejší než sem čekal (to těch 32 bitů navrch dělá tak= divy?). Po původních trampotách s nastavením sítě a internetu (DHCP mi přiděloval blbou IP) se mi to konečně podařilo rozběhnou, sice anglicky, ale v plné kráse a rychlosti.
Češtinu jsem hbitě doinstaloval pomocí manžeru balíčků, který člověka skutečně vede jak "chorého osla" aniž by se musel o něco starat.
Ovšem to by nebylo ono kdybych nenarazil na jiný problém - instalace mojeho oblíbeného prohlížeče Opery
Z jejich vebu jsem si stáhul tar.bz archiv o kterém doufám že je to zdroják na kterém se nauším kompilování. Po otevření tam byla spousta souborů a nějaké ty složky (moje naděje že je to zdroják poklesly) ale narzil jsem na soubor jménem install.sh. Spustil jsem ho v konzoli jak mi ubunutu chytře napovědělo, něco se někam skopírovalo nebo co a bylo po slávě. Omrknul jsem složku home/bin a je tam soubor opera na jehož ikonce je sh (že by taky konzolový?) tak jsem ho nechal prhnat konzolí a...
...nic
Tak tady jsem zamrznul...
Jěště by mi docela pomohlo kdyby mi nějaká dobrá duše poradila či by nešla nastavit klávesové zkratky na zanky nerovnosti (tak jak je to ve widliich)
Tiskni
Sdílej:
Jinak zatím mi jede všecko. - tisk sem sice nezkoušel a foťák připojit taky ne a co se týče vývodu na mikrofon a nasluchátka zepředu skříně ten pořádně nefungoval ani ve widliich.
jo a moje mozila ma fonty čitelné (hezčí než ve widliich)