Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Problem je prave v tech tisicich beznych pripadu, kdy zena zabije plod ze ktereho by mohl byt dalsi plnohodnotny jedinec jen proto, ze se ji zrovna nehodi toho jedince privest na svet.A co teprve taková menstruace. Taková škoda, mohl z toho být další plnohodntontý jedinec, ale žena měla tolik drzosti, že se nenechala oplodnit, protože se jí to zrovna nehodilo. A vůbec nejlepší by bylo povinně pod trestem smrti nutit všechny nechráněně šukat a rodit jedno dítě za druhým od puberty furt pryč, protože jinak přicházíme o mnoho dalších plnohodntotných jedinců.
Nemluvim tady o tech, co se jeste nenechaly oplodnit.A jaký je v tom rozdíl? Z toho neoplodněného vajíčka přece mohl vzniknout krásný člověk, třeba druhý Einstein nebo Mozart. Ale zlý potenciální rodiče mu k tomu nedali příležitost.
kdo se o svá práva nemůže přihlásit? myslíš ten nemyslící kus hmoty, který ještě zdaleka není inteligentní bytostí?A kdy uz je? Kdyz se narodi? Nebo minutu pred porodem, hodinu, den, mesic? Fascinuje me, s jakou davkou primitivismu jsi to tu tak hezky cernobile rozsekl, drsnaku. Hlavne, ze mas jak obhajit to co zrovna potrebujes.
Odmítnout přerušení těhotenství v případě težce postižených mi nepříjde humánní, ale naopak těžce nehumánní.Hele - já mám "postiženého" bráchu (je to Downik, je mu 14 let) a naprosto si nedovedu představit, že by si kvůli tomu přál nebýt. Když se dívám na svou rodinu, tak si naprosto nedokážu představit, že by si jej někdo z nás přál "nemít". Litujeme ho? Proč bychom to to asi dělali - je to jeden z nejšťastnějších lidí, které znám, závidím mu to. Litujeme sebe? Proč? Že máme bráchu / (že mají rodiče syna)? Měli by nás ostatní litovat? Proč? Bylo humání ho zabít? Bylo by to něco, co se příčí čemukoli uvniř mě. Pokud to tvým názorem nepohnulo, přijeď někdy na víkend, zajedeme s bráchou třeba do ZOO nebo na bazén nebo tak něco - a myslím to opravdu vážně.
A nebylo by náhodou lepší, kdyby byl zdravý? Nepřál bys mu to? Nebo snad, kdyby se narodil o několik měsíců později s trošku jinou (a zdravější) kombinací genů tvé matky a otce, nebyl by to už tvůj brácha?No, ona ta kombinace genů právěže tvoří základ jeho osobnosti.
Bylo humání ho zabít? Bylo by to něco, co se příčí čemukoli uvniř mě.Jenže tady se nedá hovořit o zabití. Rozhodně ne o zabití jeho. Ale naprosto ti rozumím. Je správné, že si o tom rozhodne každý rodič sám, protože on je zodpovědný i za jeho další život - jestli bude tím šťastným člověkem nebo ne.
Jak vidno, dařilo se mu skvěle a jeho úmrtí bylo pro všechny velkým překvapením).
co jsi za cloveka ze chces lidem prat trapeni nebo smrt. Uvedomujes si vyznam slova "přát"?? Proc si prejes aby umrel nebo aby trpel?Kde lidem přeju trápení? To bys mi měl hned říct a přestat překrucovat. A smrt "přeju" jen tehdy, ukončí-li to trápení -- což ty ale nechceš pochopit.
Nepreju si ani aby se trapil, ani aby umrel. Musim si prat jedno z toho?Jo, a já si přeju světový mír a aby se všichni drželi kolem ramen, hráli na mandolínu a tancovali kolem táboráku... Měl bys mi jasně vysvětlit, jak by se Marek netrápil a zároveň neumřel.
Je-li uměle udržován při životě (v tomto případě byl), je to špatně.Vzpomeň si na to někdy, až budeš nemocný
Tiskni
Sdílej: