Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
—
. Je to pomlčka délky písmene m. Mám ale dojem, že by se správně měla dělat pomlčka –
(délka písmene n), ale ta, kterou dělám já, se mi prostě líbí víc... Takže bych to s tou osvětou nepřeháněl. Tradiční česká pomlčka je délkou někde mezi en-dash a em-dash. Protože en-dash se běžně používá např. pro rozsahy, většinou se pro pomlčku v českých textech používá spíš em-dash. Ale už jsem slyšel i o člověku, který to v TeXu řešil tak, že si udělal makro, které sázelo dvě en-dash přes sebe tak, aby měl výsledek správnou délku…
P.S.: už jsem četl knihu, kde důsledně používali em-dash místo spojovníku…
Uniká mi i to, proč si tam prolejvaj hrdlo i hlavní aktéři, většinou navíc ve společnosti svejch rodičůPrávě kvůli společnosti těch rodičů, když jdu někam s rodiči tak ten chlast platí oni, když ne tak si jej musím platit sám.
freshmouse (A v kroužku) jabber.org
Pokud chceš nahlédnout do FELu, mrkni se na oficiální felácké fórum. Už je tam pár vláken porovnávajících FEL s ledasčím, třeba tam načerpáš pár zajímavých informací.
Já už na FELu takřka končím, diplomka na krku :), takže strukturovaný program EaI (Elektrotechnika a informatika) natož STM (Softwarové technologie a management) neznám, ale osobně si myslím, že FEL je dobrá fakulta. Koneckonců vždy záleží na jednotlivci...
V poslední době se mi zdá, že se bez JavaScriptu ani nevysmrkám.A ty ho snad mas vypnutej?
Tiskni
Sdílej: