Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Tento zápisek byl redakcí smazán.
Tiskni
Sdílej:
—
. Je to pomlčka délky písmene m. Mám ale dojem, že by se správně měla dělat pomlčka –
(délka písmene n), ale ta, kterou dělám já, se mi prostě líbí víc... Takže bych to s tou osvětou nepřeháněl. Tradiční česká pomlčka je délkou někde mezi en-dash a em-dash. Protože en-dash se běžně používá např. pro rozsahy, většinou se pro pomlčku v českých textech používá spíš em-dash. Ale už jsem slyšel i o člověku, který to v TeXu řešil tak, že si udělal makro, které sázelo dvě en-dash přes sebe tak, aby měl výsledek správnou délku…
P.S.: už jsem četl knihu, kde důsledně používali em-dash místo spojovníku…
Uniká mi i to, proč si tam prolejvaj hrdlo i hlavní aktéři, většinou navíc ve společnosti svejch rodičůPrávě kvůli společnosti těch rodičů, když jdu někam s rodiči tak ten chlast platí oni, když ne tak si jej musím platit sám.
freshmouse (A v kroužku) jabber.org
Pokud chceš nahlédnout do FELu, mrkni se na oficiální felácké fórum. Už je tam pár vláken porovnávajících FEL s ledasčím, třeba tam načerpáš pár zajímavých informací.
Já už na FELu takřka končím, diplomka na krku :), takže strukturovaný program EaI (Elektrotechnika a informatika) natož STM (Softwarové technologie a management) neznám, ale osobně si myslím, že FEL je dobrá fakulta. Koneckonců vždy záleží na jednotlivci...
V poslední době se mi zdá, že se bez JavaScriptu ani nevysmrkám.A ty ho snad mas vypnutej?