Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Tento zápisek byl redakcí smazán.
Tiskni
Sdílej:
Ve včerejším článku na ABC Linuxu Michal vyskočil představil některé novinky týkající se nové verze prostředí KDE, tedy čtvrté.Tady má někdo problém s orientací v čase? :)
Tzn., že "dnešek" je doba mezi dvěma spánky.Samozřejmě jen z pohledu doby, kterou právě nazýváme dnešek. Jinak doba mezi dvěma spánky používá jednotku "den".
Nebudu vás napínat, GNOME D-Bus již poměrně dlouho používá.Chtělo by se říct, že hlavně proto, že předtím žádné IPC nemělo
http://dictionary.cambridge.org/define.asp?dict=CALD&key=25739&ph=on
Kross Kross by měl usnadnit skriptování pro KDE, protože to je framework nad jazyky Python, Ruby a JavaScript (osobní ošklivá poznámka: v GNOME máme Mono, vy budete mít zase JavaScript — endžojStav v Gnome je takový že máme do Pythonu spoustu (26 kousků sem napočítal ve Fedořím repositáři) gnome-python-něco rozšíření + samozřejmě PyGTK bindings. Tudíž v Gnome sice máme Mono, které ale není skriptovací jazyk, tudíž bych to poopravil na "v Gnome máme Python".). Já myslím, že je to docela povedená věc, i když nevím, jak moc to vývoj skutečně usnadní. Jaký je stav v GNOME, nevím (nejsem vývojář), prosím o diskuzi.
Ano, o těch vychytávkách pro GNOME/Python vím, ale je to obdoba Kross?V principu ano, protože (citace z Wikipedie):
Kross will be the new scripting framework for KDE4, the next major release of the K Desktop Environment. Kross is designed to: * provide full scripting power for users of KDE applications, with a language of their own choice; and * make it easy for developers targeting the KDE platform to enable their application with support for multiple scripting languages (without themselves needing to be proficient in any of them).Gnome-Python rozšíření mi v Gnome také poskytnou "full scripting power". Ty gnome-python rozšíření mají nevýhodu, že jsou moc pythoncentrická (což vpravdě vypovídá i jejich název
A Mono? Doufám, že zůstane i nadále na okraji zájmu...Já se bojím, že ne. Mně to nevadí ideologicky (no, trošku jo
My myslíme to, že chybí něco jako výčet interpretů a alb -- prostě prohlížení knihovny.To celkem umi Exaile, prehravac, ktery ma podle me docela nadejnou budoucnost -- az vyresi nektere stupidity...
Tudíž v Gnome sice máme Mono, které ale není skriptovací jazyk, tudíž bych to poopravil na "v Gnome máme Python".Kross je především technologie, jak dostat skriptování dovnitř aplikací. Když se do Kross přidá třeba podpora emacs lispu, přestanou Emacsisti používat cokoli jiného, než KDE, protože libovolná aplikace začne být skriptovatelná pomocí emacs lispu
metacity by composite efekty melo podporovat, alespon v nejake zakladni podobe. aspon myslim...Hmm, načel jsem pro to GConf klíč
/apps/metacity/general/compositing_manager
, ale nevím, co by to mělo umět dělat...