Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Není efektivní se tím zabývat. Jakkoliv malá vynaložená snaha na nápravu by byla daleko dražší, než to nechat být.
Tady nejde o peníze, ale o mnohem víc.
To by mě zajímalo, povídej
To by mě zajímalo, povídejJde o to, že když nebudeme takové jako tyhle kopat do řiti, nejenže se to nezlepší, ale naopak si budou dovolovat čím dál víc. Je potřeba jim rázně ukázat, že tohle se jim tolerovat nebude.
Je uplne jedno, jake jsou v Cesku zakony, kdyz jsou defakto nevymahatelne. Muze v nich byt cokoliv, muzou byt dokonale nebo treba uplne blbe, je to uplne fuk, kdyz to stat neni schopen ani ochoten v realnem case vynutit. Navic mi to skoro prijde jako by to u nas byla norma, ne vyjimka. Ostatni se posklebuji, ze to jsi mel vedet, s tim jsi mel pocitat a vubec je to nezarazi...Vim, ze to bude znit zahorkle a povysene, ale je mi z toho zle a totalne mne to odradilo od uvah o navratu co Ceska. V hledacku mam po Americe casem mozna Kanadu anebo Irsko, ci UK...Nejhorší je, že tady je taková atmosféra, že když je někdo pro přísné tresty (a nejen politik), tak je hned obviněn, že tu chce zavést policejní stát atd. A tohle jde napříč úplně celým politickým spektrem.
Ale zákony tohle opravdu nevyřeší. Lidé se musí naučit, že si vždycky musí ověřit, zda ten s kým se chystají uzavřít smlouvu je seriózní, a když se pak přesto druhá strana seriózně nechová, tak s ní vytřít podlahu a také zveřejnit informaci o svém případu. A ne to hodit za hlavu, protože "na to mám".Ne, zákony nevyřeší (ne)serióznost. Ale zákony by měly řešit, že když je někdo "neseriózní", tak prostě půjde lepit pytlíky.
O něco zásadnějším průlomem ve vymahatelnosti práva byli spíš ti soukromí exekutoři, dokud ti neexistovali, byla úspěšnost exekučního řízení dost tristní.Bohužel to má i druhou stranu mince. Řada exekutorů se chová naprosto nechutným způsobem. Například zabavují majetek, který prokazatelně patří někomu jinému než dlužníkovi (a skutečný majitel to pak musí zdlouhavě řešit vylučovací žalobou). Nebo si mezi sebou prodávají zabavený majetek za velmi nízké ceny (viz případ šéfa komory Podkonického, který nechvalně proslul i dalšími levárnami).
Tiskni
Sdílej: