Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Tento zápisek byl redakcí smazán.
Tiskni
Sdílej:
kofola
?
Btw, enjoy JBoss. Je to supr server, ale Tomcat startuje rychlejJBoss má Tomcat vestavěný, takže by měl startovat ještě rychleji.
JBoss má Tomcat vestavěný, takže by měl startovat ještě rychleji.Tyhle ty vtipný poznámky![]()
Maven je skvělá věc. Hlavně na správu závislostí jak mezi projekty, tak mezi 3rd party knihovnami. Docela hojně používané řešení. Nejedná se o odvozeninu Antu, spíš o jeho náhradu. Zatím co v Antu píšeš jak se má co dělat (voláš javac, apod.), tak v Mavenu akorát popisuješ, co je k tomu potřeba. O zbytek se postará Maven sám. Rozhodně doporučuji nastudovat. Ovšem ne v kombinaci s NetBeans. To bys pak mohl Maven začít nenávidětMno, ono to je celkem jedno. Vesměs potřebuju pořád to samé (zkompilovat, zabalit a nahrát na server, případně zkonfigurovat), a na to stačí pár řádků kódu. A navíc se dá jeden sestavovací skript používat opakovaně (pokud si proměnné dáš do nějakého *.properties a měníš je podle potřeby tam). Ale stejně na to mrknu, může to být zajímavé. A jinak používám Eclipse.
O zbytek se postará Maven sám. Rozhodně doporučuji nastudovat.Měl jsem tu čest a zodpovědně prohlašuji na plnou hubu: Maven je teplej (nic proti gayům). Závislosti vyřeší Ivy, a ty šílené problémy s chybějící dokumentací, podivně se chovajícími pluginy a impotencí ve chvíli, kdy bych chtěl třeba generovat kód nějakým skriptem, za to fakt nestojí. A tuhle jsem narazil na nějaký nástroj v Groovy, který by měl být "Maven done right", ale teď to nemůžu najít; rozhodně to vypadalo dobře.
JBoss je spíš na produkční nasazení ve spojení se Steam, nebo EJB 3. Tomcat je pro lehčí řešení typu Spring.Asi jde o Seam… Jo, a podle mého ohavného antiJEE názoru je cokoliv těžšího než Tomcat zbytečný kanón na vrabce, a Spring dokáže JEE ve všech ohledech plně zastoupit (jakkoliv se Rod Johnson snaží tvrdit, že jde o technologie, které se navzájem doplňují; zrovna tohle mu ani trochu nežeru
Měl jsem tu čest a zodpovědně prohlašuji na plnou hubu: Maven je teplej (nic proti gayům). Závislosti vyřeší Ivy, a ty šílené problémy s chybějící dokumentací, podivně se chovajícími pluginy a impotencí ve chvíli, kdy bych chtěl třeba generovat kód nějakým skriptem, za to fakt nestojí.Problém je v tom, že ant je totéž v bledě modrém - jakmile v něm chci něco udělat, musím si napsat task v Javě. Pokud chci použí standardní tasky, musím se hrabat ve zdrojácích abych viděl co to vůbec bude nebo nebude dělat. Takže mi nějak uniká výhoda antu...
A tuhle jsem narazil na nějaký nástroj v Groovy, který by měl být "Maven done right", ale teď to nemůžu najít; rozhodně to vypadalo dobře.Jo, něco takového by to chtělo... Maven 1 s jeho Jelly se mi docela líbil - dal se v něm opravdu psát script. A nebo starý dobrý Makefile
Asi jde o Seam…Bože, já jsem trubka
O zbytek se postará Maven sám. Rozhodně doporučuji nastudovat. Ovšem ne v kombinaci s NetBeans. To bys pak mohl Maven začít nenávidětObávám se, že problém je spíš v tom Mavenu, protože úplně stejné problémy se projevují i v případě, kdy Maven spouštíte z příkazové řádky. A to „postará se sám“ je trochu nadsazené (a myslím, že hlavní zdroj všech problémů) – postaral by se sám, kdyby všechno na světě bylo ideální a všechno bylo v Mavenu. Jenomže ne všechny projekty a knihovny třetích stran používají přesně ty konvence, které vyžaduje Maven, a s tím je pak problém.![]()
Není dokonce Maven nějaká jeho odvozenina?Spis "inspirovanina"
Ale i vic zajimavosti to ma...Jako například integraci s Continuum?
Je možné z Mavenu vytáhnout seznam závislostí? Kdysi jsem potřeboval něco ubalit pro Gentoo a ono to pořád stahovalo a stahovalo knihovny, tak jsem se na to vybodnul. Prostě balíčkovací sytém navíc nepotřebuji.Tam je drobný háček: ty knihovny které to stahovalo v Gentoo pravděpodobně nejsou a nebudou. Ledaže by někdo udělal nějaký frontend, který by je generoval automaticky... hmm... to by možná nebyl zcela marný nápad.
/Applications/NetBeans/NetBeans 6.1.app/
a nějak nemám problém :-/ A abych řekl pravdu, tak s mezerami mám problém vždy opravdu jen na Windows Program Files\
s mezerou namísto PROGRA~1\
, tak to prostě nejde a nejede. Ještě hezčí to je, když se do toho zamíchá ještě nastavení locale. Při návrhu jedné aplikace typu klient-server se mi server rozhodl, že bude posílat datum psané česky, protože je přece v ČR. Jaký brajgl to udělalo v klientu, asi nemusím říkat.Vtipnne take je, ze printf %f s ceskym locale pise desetinnou carku. To pak clovek obcas narazi na chyby v generovanych textovych souborech (XML a jine) z GUI programu.
/Users/marian/Destkop/Šíleně žluťoučký kůň úpěl ďábelské ódy/jboss/bin
a také to nešlo. Používám Javu od Applu, která (alespoň dle mého názoru) obsahuje méně chyb, než ta od Sunu. Spíše to vypadá, že se v JBossu dějí divné věci Me zase fascinuje, jak je mozny, ze doma ti to v tom adresari "Nástroje" funguje.Doma jsem to zkoušel v cestě bez diakritiky, tzn. ne v ~/Nástroje.