Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Zrovna nedávno mě potrápila jedna "záhadná" chybička. Tak se s vámi o ni podělím...
Již celkem pozdě v noci, unavený jsem chtěl rychle přidat další funkce do jednoduchého miniprográmku, aby jsem ho mohl ihned použít a ulehčit si práci. Vždy otevře soubor, zjistí jestli je v něm to co chci a případně to vypíše na obrazovku. Má dva režimy používání. V tom prvním pracuje pouze s jedním souborem a v tom druhém projede rekurzivně všechny soubory v zadaném adresáři.
Nové funkce nechtěly stále fungovat, nu co tak přidám ladící printf
část, abych odhalil kde je chyba. No jo, ale po kompilaci se mi nic na
obrazovku nevytisklo. Říkam si, že je to nějaké divné, na ten řádek se to
přeci musí tak jako tak dostat. A v tu chvíli jsem udělal zásadní chybu.
Já byl býk, těch pár řádků pohybující se červená muleta (BTW: Býk je
barvoslepý, dráždí ho pohyb mulety a bolest, kterou mu toreador způsobuje, ne
barva. Taky jsem se totiž stal obětí tohoto mýtu ) a zbytek kódu byl
toreador.
Nu což upravil jsem i přímo řádky, které provádějí výpis informací ze souboru, ale spuštěný program opět vypsal to samé jako prve. To přeci není možné. V programu není nikde jinde místo, kde by se tyto informace tiskly. Pustím program s parametrem --version a kontroluju čas kompilace, ten sedí, opravdu spouštím nově zkompilovanou binárku. V tuto chvíli chybuji znovu, začínám věřit na abnormální jevy místo, abych použil logiku a zjistil příčinu. Hlavou se mi honí podivné myšlenky. Zakomentuju printf a program mi stále tiskne informace. Jak je to možné?
Dám jeden velký printf("**********************************\n");
hned na začátek
programu. Celou dobu jsem volal program s volbou pro rekurzivní zpracování více
souborů v adresáři a teď se divil, že se mi hvězdičky vytiskly pouze při zpracování
prvního souboru. Ha, konečně mi to došlo.
První verze programu uměla zpracovávat pouze jeden soubor a teprve po odladění jsem dodal podporu pro více souborů najdenou. A proč vymýšlet již hotové věci, že? Jako nejrychlejší řešení mi přišlo toto:
if (user_arg.dirname[0] != 0) { char command[COMMAND_MAX]; memset(command, 0, COMMAND_MAX); snprintf(command, COMMAND_MAX, "find %s -type f -regex '.*fit' | xargs -i %s -f {} -k '%s' -v '%s' -c '%s'", user_arg.dirname, APP_NAME, user_arg.keyword, user_arg.value, user_arg.compare); if (user_arg.ignore_case == 1) strcat(command, " -i"); if (user_arg.print_filename == 1) strcat(command, " --print-filename"); system(command); exit(EXIT_SUCCESS); }
Po 's/APP_NAME/argv[0]/'
najednou zmizely nadpřirozené jevy, vztek, všechno
začalo krásně fungovat a já se rozesmál. V /usr/local/bin
byla stará binárka,
takže jsem sice opravdu spouštěl binárku novou, ale vzápětí "skrytě" volal tu
starou
Takže ponaučení zní: "Nikdy se přehnaně nesoustřeďte na jedno místo, ale vždy se na problém podívejte s dostatečným nadhledem a při jeho řešení berte v úvahu vše co s ním souvisí. Krok za krokem kontrolujte všechny články řetězce a dříve či později musíte narazit na ten vadný. Zachovejte chladnou hlavu."
Snadno se radí, špatně se koná. Občas je člověk v takovém psychickém stavu, že udělá věci, které by jinak neudělal...
Tiskni
Sdílej:
ResultSet xy
..
..
while (xy.next());
{
xy.get(....
}
niekolko hodin som stravil premyslanim preco mi to vracia 1 zanam ked ich tam je 9 tisic....zmenil na while (true);, a zrazu mi napisalo ze code unrechable....
Ja osobne by som bol aspon za nejaky kompiler warning, lebo hladanie
takychto chyb ma pripravuje o psychicke zdravie
Osobně bych dokonce byl pro to, aby ty složené závorky za podmínkou v příkazu "if" byly povinné.V tom prípade, perl je jazyk pre vás