Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
No, to je sice hezky, ale jednou ta licence takova je, tak proste plati.
Osobne jsem pouzival xzgv (ten jsem poznal jeste na konzoli zgv), ted pouzivam gqview, kterej splnuje moje pozadavky z Win95 a ACDsee. Vim, existuje Linux predelavka ala ACDSee (tusim se jmenuje gtksee nebo tak neco), ale kdyz jsem hledal nahradu za xzgv s ACDsee ovladanim, tak se to moc ACDsee nepodobalo.
Existuje digiKam a Gwenview
A já se těšil na prohlížeč, který pracuje s XVideo.
-wait secs
a -wloop
?
Dík za report, můžes si stáhnout opravený balíček. Problém byl v tom, že na Linuxu používali pro časování volání fce times(NULL), tak že mezi dvě volání times(NULL) vložili sleep(1), čas předaný volbou -wait vynásobili CLOCKS_PER_SEC, ale rozdíl mezi prvním a druhým voláním times(NULL) není dle jejich očekávání CLOCKS_PER_SEC tj. 1000000, ale 100. Pro ostatní systémy mají řešení pomocí fce time() a taková přesnost na slideshow bohatě stačí, tak jsem jen v xv.h zakázal USE_TICKS.
Když někdo objeví něco dalšího určitě dejte vědět.
Tiskni
Sdílej: