Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Môj minulý zápis sa takmer naplnil. V najnovšom Chrome došlo k ďalšej zmene v storage. Asynchrónnu síce nezrušili ale zrušili local storage pre lokálne stránky (file://).
Zrejme ide o bezpečnosť (ak by ste napr. uložili stránku na disk a tá si uloží niečo do local storage tak iná stránka uložená na disk by to mohla prečítať lebo obe sú na file://home/...).
Pre mňa to má jednu významnú nevýhodu. Doteraz som testoval a ladil rozšírenia a aplikácie práve z disku. Toto teraz už nie je možné (ak používate local storage).
U normálnych rozšírení to nie až taký veľký problém. Ak máte napr. uBlock origin tak nastavenia sú v extension://cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm/dashboard.html. Podobne si môžete otvoriť aj lokálne nainštalované rozšírenie.
Problém je u packaged aplikácií. Tie nedovolia otvoriť vlastnú stránku v novom tabe. Dá sa použiť to ich ladenie v Aplikácií v Chrome lenže potom je konzola a stránka v samostatných oknách a vždy keď spravím refresh tak sa okná zatvoria, znova otvoria a stratí sa fokus. Ladenie v tabe je oveľa lepšie lebo pri refreshi nič nemizne a fokus ostáva presne tam kde ho chcete.
Riešením je podľa mňa len skopírovať aplikáciu do iného adresára (napr. inotify+rsync) a mať tam iný manifest ktorý miesto packaged aplikácie bude normálne rozšírenie. To potom môžete normálne ladiť v tabe.
Update: Teraz ma napadlo že by to mohlo byť nastavenie uBlock origin. V chrome://settings/content je zaškrtnuté "Block third party cookies and site data". Po odškrtnutí storage normálne funguje. Na mojom stroji nechcem ukladať third party cookies takže to nechám blokované.
Tiskni
Sdílej:
file:///
.
python2 -m SimpleHTTPServer 8000