Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
$ sudo apt-get install android-tools-adb ... pripojte telefon usb kabelom $ adb shell ... na telefone treba povolit dialog pine:/ $ pm list package ... zoznam balikov pine:/ $ pm uninstall -k --user 0 com.google.android.apps.wellbeing Success pine:/ $ pm uninstall -k --user 0 com.google.android.googlequicksearchbox SuccessHotovo.
Tiskni
Sdílej:
som objavil program adbpobavilo
- na posilani souboru do/z zarizeni - na to mam souborove managery, proc bych tohle mel delat z prikazove radky? - na restartovani telefonu do recovery ci bootloader rezimu - opet - proc? Nevrtam do nej, proto taky nepotrebuji nic recoverovat.Já mam napsanej skript na komplet zálohu telefonu, kterej tyhle nástroje používá. Nejdřív použije
adb-sync
na vyzálohování obsahu "sd karty" (uživatelské partice) a pak adb
na restart do recovery a odtud stáhne obraz systémových particí.
Az se jednoho dne po*ere, koupim si novy.Vybírat, kupovat a nastavovat novej telefon je poměrně časově náročný. Výše zmíněný nástroje jsem např. použil ve chvíli, kdy se z nějakýho důvodu rozsypala F2FS partice. Nahradil jsem ext4, nahrál zálohu a jelo se dál. Bylo to určitě rychlejší a levnější než řešit novej telefon... Tím nechci říct, že tohle musí znát a používat každej (to určitě ne), ale jsou to užitečný nástroje...
Aby ses toho opravdu zbavil, tak je potřeba telefon rootnout, odinstalovat ten bloatware a pak z patřičného adresáře smazat apk's toho bloatwaru. Adb k tomu potřeba vlasntě ani není. Stačí nějaký pokročilejší file manager, např. ES File Explorer.
Tuhle metodu používám už dlouho.
Mně spíš přijde jako nehorázná drzost výrobců, že si od nich koupíte zařízení za mnoho tisíc, a oni vám do něj nacpou ještě reklamní software (za to že ho tam nacpali dostali zaplaceno), kterého se navíc normální cestou nejde nijak zbavit. Chápu to u těch nejnižších modelů, ale ne u těch lepších.
Ide to, ale az po mesiaci od rozhodnutia spravit to a vymenou za email, telefonne cislo, odsuhlasenie podmienok ochrany sukromia Xiaomi a par dalsich detailoch.